ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Sağanak Yağışlı
MAGAZİNTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Kasım 2012 Pazartesi 12:34

Perihan Savaş'tan fakirlik itirafı

Perihan Savaştan fakirlik itirafı

Sizce o bakkala veresiye yazdırdı mı? İşte 51 yıllık tiyatro ve dizi oyuncusu Savaş'tan samimi açıklama.


İlk kez 5 yaşında sahneye çıkan Perihan Savaş oyunculuk mesleğinde yarım asırı devirdi.

51 yıllık tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Savaş "Bu meslek kolay değil. Epey bir fukaralık yaşadım. İçime sinmeyen işlerde de rol almak zorunda kaldım" dedi.

Bugün Gazetesi'ne röportaj veren Perihan Savaş, meslekte bulunduğu noktaya gelene kadar maddi, manevi yaşadığı zorlukları anlattı.

Perihan Savaş, zamanında hiç bakkala veresiye yazdırdı mı? Savaş'ın ayın sonunu ekmek, peynir, zeytin yiyerek getirdiği oldu mu? İşte Savaş'ın bu sorulara verdiği cevap:

"Tabii oldu. Ben mesleğime ilk başladığım dönemlerde de daha sonraki dönemlerde de epey bir fukaralık yaşadım. Sahneye çıktığım dönem arabamı alabildim. Hep taksilerle, taksiden öncede minibüslerle gidip geldim sete. Ay sonunu getiremediğimizi hatırlıyorum, kiranın biriktiğini, annemin komşudan borç aldığını bilirim. 1973 yılında Altın Kelebek ödülü kazandığım zaman annem komşudan borç para almıştı. Ödülü alacağımı gece tören Lunapark Gazinosunda'ydı; o parayla, oraya gitmem için gidip kostüm aldık. Sonra peyderpey ödedik borcumuzu komşuya. Bu bir emek alınteri bu o kostümü hiç unutmuyorum; beyaz, küpür dantel, bol paça, sırtı açık omuzunda siyah beyaz çiçeği olan bir kostümdü."

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER