ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Parçalı Bulutlu
MAGAZİNTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ocak 2013 Perşembe 08:25

"Pardon Bakan neye bakar?"

"Pardon Bakan neye bakar?"

Hülya Avşar kabinedeki değişikliğe dair manidar bir yazı yazdı.


Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu Acunn.com'da köşe yazarı Hülya Avşar inceden gönderme yaparak 4 bakan değişikliğini kaleme aldı.

Gündemde olan bitenlerden bir süre uzak kalan Hülya Avşar, kelime oyunlarıyla yaptığı göndermelerle bakan değişikliğine değindi. "Bakan neye bakar ki, kaymak (!) bizim genetiğimizde var" şekilne yorumlarıyla yine düşündürdü.

Avşar kızı yazısında hastalık ve çekimlerde dolayı gündemden uzak kaldığını bakan değişikliğinden de yeni haberdar olduğunu belirterek "İşin aslına bakarsanız bakanlarımızın da neye baktıklarını da anlamış değilim! Bu sebepten fark etmez kimin ne bakanı olduğu..." şeklinde bir yorum getirdi.

SPOR BAKANI NE İŞE YARAR?

12 yıldır bir bakanın HÜLYACUP'u sorup ziyaret etmemesinden dolayı sitem etti. Avşar yazısında bazı şikayetlerinin olduğunu "Mesela spor bakanı ne iş yapar, inanın bilmiyorum. Ya da ne yapmışlar?" şeklinde ifade etti. Şöyle devam etti: "Aslında her spor dalında bir sürü aslan gibi sporcumuz var, tek ihtiyaçları yurtdışı yarışları, turnuvalarına katılıp, kendilerini geliştirmek ve iyi koçlarla çalışmak."

Her şey bir yere, on iki yıldır hiç vazifem olmamasına rağmen HÜLYACUP Tenis Turnuvası yaparak en iyi on tenisçiye burs veriyorum, ama bir gün bir spor bakanı merak edip sormadı bile... On iki yılda bir tek dönemin bakanı HÜLYACUP'a gelmişti, o da yarım saat havasını atıp gitmiştir. Ne bir soru, ne bir ilgi, hele sporcularımızı merak etmek mi? İhtiyaçları var mı diye sormak mı? Nerdeeeeee!

KELİME OYUNLARIYLA GÖNDERME!

Dinlenmek ve spor yapmak için tatile çıkan Hülya Avşar orada başarılı kayakçıları görünce duygularını şu şekilde  paylaştı: "Şöyle bir etrafıma baktım kayak takımlarındaki çocuklar muazzam kayıyorlar da ne için nereye kadar bu çaba diye de iç geçirmedim değil. Halbuki sporun bakanları ilgilense ne kayakçılar çıkar. Üstelik kaymak bizim genetikte var."

- Kaymakamdan tut da

- Kayınço

- Kaynana

- Kayınpeder

- Kayduru kupbak Cemile

- Kaytan bıyıklarına kurban olduğum derken kay kelimesinin anlamı değer kazanmaktadır! :))

Dolayısıyla aile fertlerinin başındaki ilk üç harften oluşan Kay devamında Kayak Kayık Kaypak Kaydırak Kay kay diyerek aralarında çoğalırlar. Bu da şunu gösterir ki Kaymak, Kayılmak, Kaydırmak genlerimizde var ve var olmaya devam edecektir:)))))   

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER