ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Parçalı Bulutlu
MAGAZİNTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Ekim 2013 Cuma 11:19

Önder: "Az daha Meltem'le bizi evlendireceklerdi"

Önder: "Az daha Meltemle bizi evlendireceklerdi"

BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreya Önder gazetecilerin ve vatandaşların sorularını yanıtladı.


İnternette Youtube üzerindeki canlı yayın programında gazetecilerin ve vatandaşların sorularını yanıtlayan BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder 'Medya az kalsın Meltem Cumbul'la beni evlendirecekti, zor kurtulduk' diye konuştu.

BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreya Önder, partisinin internette Youtube üzerindeki canlı yayın programında gazetecilerin ve vatandaşların sorularını yanıtladı.

'SOKAĞA ÇIKAMAZ DURUMDAYIM'

Gezi direnişinden sonra kendisinin önce İmralı'ya giden BDP heyetinden çıkarıldığını, sonra televizyon programlarına çıkarmaktan bazı kesimlerin korktuğunu belirten BDP'li Önder, "Süratle hakkımda haberler üretilmeye başlandı. Bugüne kadar üzerime konulmadık ne kadar etiket varsa üzerime yapıştırılmayı başlandı. Gezi nedeniyle beni itibarsızlaştırmaya çalıştılar. Özel hayatım izlenmeye başlandı. Güncel olarak Meltem Cumbul ile ben cafede başka bir arkadaşım ile buluşmaya giderken bir selam verdim, medya neredeyse bizi evlendirecekti, zor kurtulduk. Önemli olan sokaktaki durumunuz. Açıkça söylemek gerekir ki; BDP'den vekil olana kadar toplumda seveni sevmeyenlerden fazla olan insanlardan birisiydim. BDP ile birlikte bu oran bir hayli terse döndü. İnsanlara tam da bunu anlatmak için BDP'den vekillik yapıyorum. Fakat, Gezi'den sonra sağcı, solcu ve vicdanı ve ölçüyü bırakmayan insanlar boynuma sarılıyorlar, tabiri caiz ise sokağa çıkamaz durumdayım" dedi.

'CHP EN AĞIR YENİLGİSİNİ ALACAK'

CHP'nin Belediye Başkan adayları ile ilgili de konuşan Önder, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"CHP'deki tartışmaya bakın; 40 katır mı 40 satır mı? Ortaya sürdükleri iki aday, karar veremedikleri ve kamuoyunu bence saygısızca meşgul ettikleri iki adaydan herhangi birisi İstanbul Belediye Başkan adayı olsaydı, bu Gezi direnişinin muhatabı olur. Anlayış olarak birbirlerinden fark yok. Sarıgül, Gezi direnişine niye katılmadığı sorusuna, belediyecilik yaptıklarını söylemişti. Şişli, Kadıköy, Beşiktaş, Bakırköy Belediyeleri CHP'nin elinde değil mi? Senin 4 tane belediye başkanın var. O Gezi'deki hoyratlığın ortaya çıktığı ilk gün senin 4 belediye başkanından biri gelip 'Siz bu kent yasalarını ihlal ediyorsunuz' deseydi, diyebilseydi bugün İstanbul'un kimin alacağı hiç konuşulmazdı. 'Tabiat Varlıkları koruma kurulundan iznin var mı, burada Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulundan iki uzman var mı' gibi basit bir soruyu sorsaydı bir belediye başkanı, belki iş bu noktaya varmazdı. Peki niye sormuyorlar? Çünkü bu 4 belediyede bu yasalar aynı şekilde ihlal ediliyor da ondan. Onun için CHP bu seçimde hayatının en ağır yenilgisini alacaktır. Halka da aday belirlemeyi bu mekanizmalarla yukardan aşağı yaparak saygısızlık ediyorlar."

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER