ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL33°C
Çok Bulutlu
MAGAZİNTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Eylül 2014 Cuma 00:25

Neşat Ertaş Türkülerini Farklı Seslendirdiler

Neşat Ertaş unutulmadı

Kültür ve Turizm Bakanlığı Mersin Devlet Opera Senfonisi ve Balesi halk ozanı Neşet Ertaş’ın türkülerini seslendirdi.


Kültür ve Turizm Bakanlığı Mersin Devlet Opera Senfonisi ve Balesi halk ozanı Neşet Ertaş’ın türkülerini seslendirdi.

Cacabey Meydanında verilen halk konserinde Ertaş’ın türküleri Devlet Opera Senfonisi ve Balesi tarafından seslendirilirken Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Neşet usta emeğe çok değer verirdi emeğinize sağlık dedi.

Cacabey Meydanında 5 bin kişinin izlediği konserde Merhum Ertaş’a ait eserler seslendirilirken Ertaş ailesi de konseri sonuna kadar izledi. Duygusal anlarında yaşandığı konserde Kırşehirliler senfonik konser’in hareketli parçalarına alkışlarla ve oyunlarla eşlik etti.

Konser sonrasında Merhum Ertaş’ın çocukları ile gurur duyması gerektiğini belirten Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Bugün kızı oğlu ailesi herkes burada Allah herkese böyle evlatlar nasip etsin diyorum. Neşet Ertaş’ın ismini taşımak kolay değildir. Onlar mütevaziliği, hoşgörüleri ile gerçekten onun ismini en güzel şekilde taşıyorlar” dedi.

Ertaş’ın oğlu Hüseyin Ertaş ve kızı Döne Ertaş, “Babamızın türkülerini ne olursa olsun duygulanırıyoruz. Emek verilmiş, çok duygulandık onur duyduk emeği geçen insanlara sonsuz saygı duyuyoruz” şeklinde konuştu.

Konser sonrasında Vali Özdemir Çakacak, Mersin Devlet Opera Senfonisi ve Balesi Şefine plaket ve çiçek takdim etti.

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER