ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL35°C
Sıcak
MAGAZİNTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Mayıs 2013 Cuma 12:09

Müslüm Gürses'in eşinden son isteği bakın ne olmuş?

Müslüm Gürsesin eşinden son isteği bakın ne olmuş?

Muhterem Nur " Müslüm Gürses size en son ne söyledi?" sorusu karşısında duygulandı.


Müslüm Gürses'in 30 yıllık eşi Muhterem Nur, eşinin ölümünün ardından yaşadıklarını özel bir televizyon kanalında katıldığı programda anlattı.

Muhterem Nur "Her gün mezarına gidip ziyaret ediyorum. Ama öldüğüne inanamıyorum. Sanki konserde, turnede. Bir anda çıkıp gelecekmiş gibi. Evde hiçbir şeyin yerini değiştirmedim. Kıyafetlerinin bir bölümünü Darülaceze'ye göndermiştim. 'Bunlar çok eski' diye postaladılar. Halbuki eski değildi. Çünkü Müslüm titiz ve temiz bir adamdı. Ben de o eşyaları memleketi Şanlıurfa'ya göndereceğim" dedi.

KEŞKE GECEKONDUDA OTURSAYDIK

Muhterem Nur "Size büyük bir miras kaldı mı?" sorusunu da şöyle cevapladı:
"Ne mirası? Fazla para kazanan biri değildi ki. Parada pulda gözü yoktu. Ama bana yetecek kadar para var. Keşke yaşasaydı da tek kuruş paramız olmasaydı. Birlikte gecekonduda otursaydık."

MÜSLÜM'ÜN SON SÖZLERİ

Muhterem Nur " Müslüm Gürses size en son ne söyledi?" sorusu karşısında duygulandı. "Yılbaşından 2 gün sonraydı. Ellerimi tuttu. 'Beni eve götür' dedi. Son konuşmamızdı. Eşimin elleri ve ayakları çok güzeldi. Onları tuttum ve odadan çıktım" dedi.

HABERE  DARÜLACEZE'DEN AÇIKLAMA GELDİ

İnternet Sitenizde Darülaceze Müessese Müdürlüğü’nün Müslüm Gürses’e ait kıyafetleri kabul etmediği haberi yayınlanmıştır.

Darülaceze Müessese Müdürlüğü, 1895 yılında Sultan II. Abdülhamit tarafından kurulmuş, kurulduğu günden bu yana 29.000’i çocuk olmak üzere toplam 71.000 kişiye Şefkat Yuvası olmuş ve din, dil, ırk, sınıf ve cinsiyet farkı gözetmeksizin bakıma muhtaç, yaşlı, engelli insanlara, sokağa terk edilmiş kimsesiz yavrulara devletin ve bağışçıların sağladığı imkânlarla hizmet vermektedir. Sn. Başbakanımızın ve Sn. Bakanımızın himayelerinde her türlü imkânın seferber edildiği kurumumuzda sakinlerimize mutlu bir yaşam, huzurlu bir ortam için hizmet kalitesi her geçen gün artmaktadır.

Kurum olarak kalan misafirlerimizin her şeyin en iyisine layık oldukları bilinciyle prensip olarak defolu ya da kullanılmış giysiye sıcak bakılmamaktadır. Bunun yanında vefat eden kimselerin kıyafetlerinin giydirilmesi sakinlerimizin psikolojisini olumsuz etkilemekte, ikinci el giysiler kendilerine değer verilmediği düşüncesine sevketmektedir.

Haber konusu olayda; getirilen kıyafetlerin Müslüm Gürses’e ait olduğu söylenmemiştir. Sayın Muhterem Nur’un Müslüm Gürses’in kıyafetlerini kurumumuza bağışlamak istemesi kurumumuz adına önemli olup, Sayın Müslüm Gürses’in anısını yaşatmak adına bu kıyafetlerin kurumumuzda sergilenmesi bile düşünülebilirdi. Ancak Merhum sanatçımızın elbiseleriyle ilgili hiçbir yetkili aranmamış, hiç kimseye paket bırakılmamış ve hiç bir elbise de kimseye geri postalanmamıştır.

Kurumumuz, haber sonrası konudan haberdar olmuş ve bu hususlar Sn. Muhterem Nur Hanımefendi ile yapılan telefon görüşmesinde kendilerine de izah edilmiştir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER