ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
MAGAZİNTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Eylül 2013 Pazartesi 10:31

"Memati 1 kere adam gibi öldü"

"Memati 1 kere adam gibi öldü"

Gürkan Uygun, ‘Kurtlar Vadisi’nin yeni bölümlerinde başlayan ‘dirilmeler’i böyle yorumladı.


10 yıl boyunca 'Kurtlar Vadisi'nde 'Memati' karakterini canlandıran Gürkan Uygun, yarından itibaren Kaçak dizisinde 'Serhat' olarak izleyicinin karşısına çıkacak.

Merakla beklenen 'Kaçak' dizisini başrol oyuncusu Uygun, çekim arasında AKŞAM'ın sorularını yanıtladı.

İşte Gürkan Uygun röportajından bazı başlıklar...

- Sizi zirveye 'Kurtlar Vadisi' taşıdı. O dizinin kadrosuna nasıl dahil oldunuz?

'Tatlı Kaçıklar', 'Affet Bizi Hocam', 'Böyle mi Olacaktı?' gibi dizilerde rol aldıktan sonra askere gittim. Döndükten sonra 4-5 ay Osman Sınav'ın yönettiği 'Deli Yürek'te oynadım. Sınav, daha sonra ya yeteneğimden ya da beni çok sevdiğinden Kurtlar Vadisi'nde 'Memati' rolünü bana verdi.

"SERHAT DAHA KOMPLİKE BİR ADAM"

- 'Serhat' ile 'Memati' karakterleri arasında benzerlikler ya da farklılıklar var mı?

'Serhat' eğitimli, Özel Harekât'tan gelmiş, zeki duruşlar sergileyen bir karakter. 'Memati'ye göre daha komplike bir adam. 'Memati' mert ve sağlam bir adamdı. İnsanlar o duruşu, o jest ve mimiği bende görmek istiyorlar. TV yapımlarında 'Memati' karakterinden farklı rolleri oynamak için 1-2 yıl daha bekleyeceğim.

"MEMATİ ADAM GİBİ ÖLDÜ"

- 'Kurtlar Vadisi'nde 'Abdülhey' öldü, tekrar dirildi. 'Polat' her sezon ölüp, diriliyor. 'Memati' bir kere öldü ama dirilmedi. Bu durum sizde kıskançlık yarattı mı?

Memati öldü değil mi? Adam gibi öldü be! Kurtlar Vadisi'nden ayrılmak benim iki yıldır düşündüğüm bir konuydu. Zaten o kadar merminin içinde ne kadar devam edebilirdi ki? Bir gün gelecek ve ölecekti. Öyle de oldu.

"BABY FACE DEĞİLİM AMA KARİZMA VAR"

- Kendinizi yakışıklı ya da karizmatik buluyor musunuz?
Benim bu konu hakkında 'Yakışıklıyım ya da çirkinim' gibi yorumlar yapmam yanlış olur. İnsanlar karizmatik olduğumu söylüyorlar. Ama 'baby face' (bebek yüzlü) değilim.     

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER