ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
MAGAZİNTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Eylül 2014 Çarşamba 15:47

Lady Gaga’nın gerçek ismi şaşırtıyor!

Lady Gaganın gerçek ismi şaşırtıyor!

Dünya listelerini kasıp kavuran birçok şarkının söz yazarı ve bestecisi İtalyan asıllı ünlü Amerikalı şarkıcı Lady Gaga’nın gerçek ismi duyanları şaşırtıyor.


Lady Gaga’nın gerçek ismi, “Stefani Joanne Angelina Germanotta” olarak kayıtlarda geçiyor.

Yazdığı şarkılar pek çok ülkede listelerde bir numara olurken, geniş hayran kitlesine sahip sanatçılar arasında yer alan sanatçı sahnede Lady Gaga ismini kullanıyor. Dünyaca ünlü sanatçı Lady Gaga, dün İstanbul İTÜ Stadyumu’nda verdiği konserde hayranlarıyla buluştu. “The ARTPOP Ball” turnesi kapsamında 21 TIR ve 144 kişilik ekibiyle İstanbul’da konser veren Lady Gaga’yı Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından gelen müzikseverler dinledi. Hemen hemen her yaştan hayranı olan Lady Gaga’nın gerçek ismi ise duyanları şaşkına çevirdi. Stefani Joanne Angelina Germanotta ismi ile 1986 yılında dünyaya gelen sanatçı sahne ismi olarak Lady Gaga’yı kullanıyor.

Lise yıllarında amatör olarak başladığı müzik hayatında bir çok sanatçının rol modeli olan Gaga, 2008 yılında seslendirdiği “The Fame” şarkısı ile ünlendi. İkinci albümünü 2011 yılında çıkaran sanatçı, albümünde yer verdiği şarkılarıyla Türkiye dahil olmak üzere yirmiden fazla ülkede en fazla satış yapan sanatçılar arasında 1 numara oldu. Bu yıl daha sona ermeden 27 milyon albüm ve 125 milyon single satışı ile tüm zamanların en çok satan müzisyenlerinden oldu.

“The ARTPOP” turnesi kapsamında konserler veren sanatçının İstanbul’dan sonraki konseri Yunanistan’ın başkenti Atina’da olacak.

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER