ÖNE ÇIKANLAR :
MAGAZİNTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Ekim 2014 Çarşamba 16:49

Köylülerden ünlü oyuncuya tepki!

Köylülerden ünlü oyuncuya tepki!

BURSA’nın İznik İlçesi Müşküle Köyü yakınlarında geçirdiği motosiklet kazasında yaralanan dizi ve sinema oyuncusu Tamer Karadağlı ile arkadaşlarının kazaya yola dökülen zeytinyağının neden olduğu yönündeki açıklamalarına köylüler tepki gösterdi.


BURSA’nın İznik İlçesi Müşküle Köyü yakınlarında geçirdiği motosiklet kazasında yaralanan dizi ve sinema oyuncusu Tamer Karadağlı ile arkadaşlarının kazaya yola dökülen zeytinyağının neden olduğu yönündeki açıklamalarına köylüler tepki gösterdi.

Müşküle Köyü Muhtarı Şemsettin Talan, açıklamaların kazayı duyup olay yerine yardım için gelen köylüleri üzdüğünü belirterek, “Litresi 15 lira olan zeytinyağı yola dökülür mü” dedi.

'Çocuklar Duymasın' adlı dizide oynayan Tamer Karadağlı, 11 Ekim Cumartesi günü motosikletli 35 kişilik arkadaş grubuyla gezmek için Bursa'nın İznik ilçesine geldi. Öğle yemeğini arkadaşının Darka'daki tesislerinde yiyerek şehir turu atan Tamer Karadağlı, daha sonra İstanbul'a dönerken Müşküle Köyü yakınlarında 34 ES 1195 plakalı motosikleti ile virajı alamayınca düştü. Yaralanan Karadağlı, daha sonra helikopterle İstanbul'daki özel bir hastaneye götürüldü. İki bileği kırılan Karadağlı, hastanedeki tedavisinin ardından dün taburcu edildi.

Arkadaşları ve hastaneden taburcu olan Tamer Karadağlı’nın yaptıkları açıklamalarda kazanın yola dökülen zeytinyağından kaynaklandığını söylemeleri Müşküle köylülerinin tepkisini çekti. Müşküle Köyü Muhtarı Şemsettin Talan, yapılan açıklamaların kazayı duyup yardım için olay yerine koşan köylüleri üzdüğünü söyledi. Köylülerin Karadağlı helikoptere taşınırken yardımcı olduklarını da hatırlatan Talan, “Müşküle köylülerine teşekkür etmelerini beklerdik. 'Yola yağ dökmüşler' açıklaması hiçbir şekilde gerçeği yansıtmıyor. Piyasada şu an zeytinyağının kilosu 15 TL'ye satılıyor. Kim yola yağ döker ki? Üstelik bölgede henüz yağ için zeytin sıkma mevsimi gelmedi. 15-20 gün sonra zeytin, yağ için sıkılmaya götürülecek" diye konuştu.

Müşküle köyünde oturan emekli öğretmen ve yazar Ercan Kavuk da, açıklamalara tepkisini sosyal medya üzerinden yaptı. Kavuk, bu tür açıklamaların kazayı örtbas etmek için yapıldığını savunarak, yola zeytinyağı dökülmediğini söyledi.
Bu arada, kazayla ilgili soruşturmayı sürdüren jandarma ekipleri yolda yağ tespit edildiğini ancak bunun zeytinyağı olup olmadığının belirlenmediğini kaydettiler.

 


 

 
 

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER