ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Yağışlı
MAGAZİNTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ağustos 2014 Pazar 10:59

Kılıçdaroğlu'ndan tokalaşma açıklaması

Kılıçdaroğlundan tokalaşma açıklaması

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu 30 Ağustos törenlerine damga vuran Cumhurbaşkanı Erdoğan ile tokalaşmaması soruldu.


30 Ağustos törenlerine damga vuran olaylardan biri Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Kemal Kılıçdaroğlu'nun tokalaşmaması oldu. Kılıçdaroğlu, o haberlere ilişkin açıklama yaptı.

Cumhuriyet gazetesinden Utku Çakırözer'e konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu aslında Cumhurbaşkanı Erdoğan'la tokalaştıklarını anlattı. Kılıçdaroğlu, "Anıtkabir’de, Aslanlı Yol’un başında herkesin tokalaştığı gibi tokalaştık kendisiyle” dedi.

EN SON DEMİRTAŞ ALKIŞLAMALIYDI

CHP’lilerin yemin töreni sırasındaki tavrını eleştirenler arasında HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da vardı.

CHP’lilerin yaptığını siyasi nezakete aykırı bulduğunu açıklayan Demirtaş’ın Erdoğan’ı alkışlaması da sosyal medyada ilgi görmüştü. Kılıçdaroğlu ile o günü konuşurken Demirtaş’a tepkisini gizlemedi: "Biz nezaketin ne olduğunu ailelerimizden öğrendik. Eli kanlı, aile boyu gırtlaklarına kadar yolsuzluğa bulaşmış kişilere saygı göstermememizi de ailelerimiz bize öğretti. Roboski’de 34 kişinin öldürülme talimatını veren bir başbakan, cumhurbaşkanı olunca onu en son alkışlaması gereken Selahattin Demirtaş’tır. Oysa CHP, Roboski’nin hesabını hep sordu ve sormaya da devam edecek. Sayın Demirtaş’ın gırtlağına kadar yolsuzluğa bulaşan bir aileye hangi gerekçeyle saygı gösterdiğini ben merak ediyorum."

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER