ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Sağanak Yağışlı
MAGAZİNTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Kasım 2012 Pazar 19:52

"Kendimi bildim bileli Ateistim"

"Kendimi bildim bileli Ateistim"

"Kurban Bayramı yasaklansın" sözleriyle tepki toplayan Pelin Batu, şimdi de Ateist olduğuna dikkat çekti.


Kurban Bayramı'nda sarfettiği, "Kurban Bayramı yasaklansın" sözleriyle tepki toplayan Pelin Batu, "Ben kendimi bildim bileli ateistim." dedi.

Habertürk TV ekranlarında Simge Fıstıkoğlu'nun Burası Haftasonu programına konuk olan Pelin Batu'ya, "Kurban Bayramı yasaklansın" sözleri soruldu.

"Kurban meselesinin bu kadar patladığın farkında değildim. Dışarı çıktımda yanıma insanlar gelip biz de sizin yanındayız dediğinde bu durumun farkına vardım." diyen Batu, "Kurban kesmek sadece müslümanlıkta değil pagan dinlerinde de var. Belki de genlerimize işlemiş bu durum." dedi.

"KURBAN KESMEK PAGAN DİNLERİNDE DE VAR"

Batu açıklamalarında, "Her kurban bayramında kaçan ve ölen hayvanları görünce içim parçalanıyor. Ben hayatımda hiç kurban kesmedim ama bir taraftan da şu doğrudur şu yanlıştır diyecek değilim. Ben ve ailem bunu yapmıyoruz ve inanmıyoruz. Ve keşke bu boyutta olmasın demeyi isterdim. O kadar çok insan var ki ve o kadar vahşice her şeyi kendimize göre kullanıyoruz ki. Binlerce yıl önce bu tahribat o kadar değildi. Kurban kesmek sadece müslümanlıkta değil pagan dinlerinde de var. Belki de genlerimize işlemiş bu durum." cümlelerine yer verdi.

"KENDİMİ BİLDİM BİLELİ ATEİSTİM"

Programda Ateist olduğuna dikkat çeken Batu, "'Nietzsche benim en sevdiğim yazar. Onun çok güzel bir lafı var, der ki 'Ben sürekli övülmek isteyen, tapınılmasını isteyen bir tanrıya inanmam' Burada bitireyim daha ileriye gitmem. Daha önce söylediğim için şimdi de söylüyorum, ben deist değil ateistim. Ben kendimi bildim bileli ateistim." şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER