ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
MAGAZİNTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Mayıs 2013 Çarşamba 16:51

Kenan Işık'tan bomba gözaltı açıklaması

Kenan Işıktan bomba gözaltı açıklaması

Belçika'da sırf Müslüman olduğu için gözaltına alınan Kenan Işık tutulduğu hücrede öyle bir isimle karşılaşmış ki... Günler sonra ilk kez açıkladı.


Dilek Ufuk'un haberi - YAZETE.COM ÖZEL

Tiyatro sanatçısı Kenan Işık, Brüksel Kültür Günleri'ne katılmak için gittiği Belçika'da gözaltına alındıktan sonra yaşadıklarını ilk kez kendi programında bu kadar ayrıntısıyla anlattı.

Ünlü tiyatrocu  yayınlanan yarışma programında isyan etti. ‘Kim 500 Milyar ister’ yarışmasının sunucusu Kenan Işık gözaltındayken öyle bir isimle karşılaşmış ki “o anda tamamen dağıldım” ifadesini kullandı.

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

"BEN ORDA DAĞILDIM İŞTE"

Daha önce "Herhalde Müslümanız diye böyle oldu" açıklamasında bulunan Kenan Işık gözaltındayken Türkiye’nin en saygın yazarlarından Hilmi Yavuz ve asistanının da gözaltına alındığını ilk kez bu sözlerle açıkladı:

“Ben gözaltındayken izin aldığım için söylüyorum Türkiye’nin en saygın yazarlarından, bir şair, bir öğretim görevlisi Hilmi Yavuz Hoca ve yanında asistanı girdi. Ben orda o noktada dağıldım

"AĞIR BİR İŞKENCE" 

Bu muameleyi  çok yanlış bulan Kenan Işık "Ortada çok saçma ve absürt bir durum var. Ben hırsız mıyım uğursuz muyum? Müslüman olduğunuz için bu muameleye tabi tutuluyorsunuz! O pasaport polisi damgayı vursun da beni özgür bıraksın diye ağır bir işkenceye tabi tutuluyoruz" sözleriyle noktalandı. 

Zaman gazetesinde kültür yazılarına ve Bilkent Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak çalışmaya devam eden Hilmi Yavuz, ayrıca İpek Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. Türkiye'nin ilk kültür bakanı Talat Halman tarafından Şairi Azam sıfatını da almıştır.
 

KAYNAK:
yazete.com
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER