ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Rüzgarlı
MAGAZİNTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Aralık 2012 Salı 01:26

Kasım ayına damgasını vurdu

Kasım ayına damgasını vurdu

İşte Kasım ayını içeren magazin gündemi raporuna göre geçen ay en çok konuşulan ünlüler.


Medya Takip Merkezi (MTM)’nin hazırladığı araştırmaya göre, ayın en çok konuşulan ünlüleri Jennifer Lopez’in ardından Acun Ilıcalı ve Hülya Avşar oldu.

İşte, magazin gündeminin dikkat çeken başlıkları…

Ataköy Atletizm Arena’da verdiği konser ile büyük ilgi toplayan Lopez, 3 bin 808 haber ve yazıda yer alarak diğer ünlüleri geride bırakmayı başardı.

ACUN ZİRVENİN EN YAKIN TAKİPÇİSİ

Kasım ayını içeren araştırmada, en çok konuşulan ikinci magazinsel isim Acun Ilıcalı oldu.

Yetenek Sizsiniz Türkiye ve O Ses Türkiye programları ile gündemden düşmeyen Ilıcalı, yıllık olarak Messi’den daha fazla kazandığını, ancak 110 kişiyi istihdam ettiğine dair söylemleriyle de dikkat çekti.

Kasım ayında haberlerini yüzde 28 arttırmayı başaran Acun Ilıcalı, toplamda 2 bin 293 haber ve yazıda yer aldı.

AVŞAR YİNE ÜST SIRALARDA

Geçtiğimiz aya göre, medyada yer alma sıklığı belirli oranda düşen Hülya Avşar, yine de medyanın en fazla ilgi gösterdiği üçüncü magazinsel kişi oldu.

Yarışma programlarının yanı sıra, bu yıl 12.’si gerçekleşen Papia-Hülya Tenis Turnuvası’nın tanıtımı ile gündemde kalan Avşar, Öğretmenler Günü için Lütfi Kırdar’da verdiği konser ile de adından sıkça söz ettirdi.

Hülya Avşar, ay genelinde 2 bin 249 haber ve yazı ile hayranlarının karşısına çıktı.

ÖZCAN DENİZ, YENİ FİLMİ İLE GÜNDEMDE

Kasım’da 2 bin 206 haber ve yazı ile medyada yer bulan Özcan Deniz, ayın medyada öne çıkan diğer ünlü siması oldu.

Başrollerini Fahriye Evcen’le paylaştığı, Evim Sensin adlı sinema filminin vizyona girmesi ile adından söz ettiren Özcan, Twitter’da yaptığı bir “retweet” ile de gündeme geldi.

Bir hayranının, kendisi için yaptığı “Sen Mahsun Kırmızıgül’den daha iyi bir yönetmensin” şeklindeki paylaşımı retweet etmesi üzerine Mahsun Kırmızıgül’ün kendisine darıldığına ilişkin haberler, Özcan’ın yansıma bulduğu konulardan diğer oldu.

Sezen Aksu açlık grevlerine dikkat çekti
Ayın medyada öne çıkan diğer ünlü ismi ise Sezen Aksu oldu.

Ekim ayına oranla medyada yüzde 25 daha fazla yansıma bulan Minik Serçe, “Meral Okay Matematik Köyü’nde Doğuyor” gecesi ile medyada yer aldı.

683 kişinin açlık grevinde olduğuna dikkat çeken bir açıklama yaparak medyanın ilgisini çeken Aksu, Yaşar Kemal’in “Bir nesli yok edecekler” sözlerine kulak verilmesini istedi.

Sezen Aksu, toplamda 2 bin 52 haber ve yazıda yer aldı.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER