ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
MAGAZİNTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2014 Cuma 15:34

'İtirazım var' filminin itirazı kabul edildi!

İtirazım var filminin itirazı kabul edildi!

Kültür Bakanlığı, 'İtirazım var' adlı filmin 18+ yaş sınırı kararını, itiraz üzerine kaldırdı.


Kültür Bakanlığı, yapımcı şirkete ilettiği karara göre ‘İtirazım Var’ı artık 15 yaş üstü seyirci izleyebilecek.

33. İstanbul Film Festivali’nde Onur Ünlü ’ye en iyi yönetmen, Serkan Keskin’e ise en iyi erkek oyuncu ödüllerini kazandıran ‘İtirazım Var’ getirilen 18+ yaş sınırı, sanatçılar, sinemacılar ve filmi izleyen herkes tarafından şaşkınlıkla karşılanmış ve eleştirilmişti.

U10 Film, Kültür Bakanlığı’na yaptığı itirazında, filmde şiddet içeren sahnelerin son derece sınırlı olduğu, küfür ve kötü söz kullanımının çok kısıtlı olduğu, filmin hiçbir planında cinsel istismar işaret edecek bir kullanım bulunmadığı, korku öğelerinin hiç yer almadığı bütün bunlara bağlı olarak ahlaka mugayyir, dini değerleri süistimal eden ve insan onurunu rencide edecek bir unsurun olmamasına özellikle itina gösterildiği belirtilmişti.

Serkan Keskin’in camide işlenen bir cinayeti aydınlatmaya çalışan bir imamı canlandırdığı filmde Hazal Kaya, Büşra Pekin, Öner Erkan, Osman Sonant, Serdar Orçin, Umut Kurt, Özgür Çevik, Sırrı Süreyya Önder gibi isimler rol alıyor. 

Öte yandan geçtiğimiz hafta vizyona giren ve Kültür Bakanlığı tarafından 18 yaş altına yasaklanan ‘İtirazım Var’ filminin yapımcısı U10 Film, itiraz dilekçesi vermiş ve kararın değiştirilmesini istemişti. 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER