ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Çok Bulutlu
MAGAZİNTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Şubat 2014 Cuma 23:11

İstanbullular ona alıştı!

İstanbullular ona alıştı!

İstanbul ünlü bir yıldızı daha ağırlıyor... Ekibiyle bir süredir kentin çeşitli semtlerinde çekim yapan yıldıza rastlamayan yok gibi.


Ünlü yıldız Russell Crowe, The Water Diviner adlı filmin çekimleri için bir süredir İstanbul'da... Filmin İstanbul'da geçen sahneleri Sultanahmet, Çemberlitaş, Balat ve Topkapı Sarayı'nda çekildi. Ekip son olarak Haydarpaşa Garı'ndaydı. Çekimler Fethiye'ye kadar uzanacak.

Yönetmenliğini ve başrolünü Russel Crowe’un üstlendiği üstlendiği ‘The Water Diviner’ (Su Bulucu) adlı filmin çekimlerine Haydarpaşa Garında devam edildi.

Çok sayıda figüranın rol aldığı çekimler sırasında gazetecilerle konuşan Russell Crowe, "İstanbul büyüleyici bir şehir. Cem yılmaz ve Yılmaz Erdoğan gerçekten muhteşem aktörler, onlarla olmak çok keyifli" dedi.

Yılmaz Erdoğan ve Cem Yılmaz’ın da oynadığı filmin Avustralya çekimlerinin ardından Sultanahmet, Çemberlitaş, Balat ve Topkapı Sarayı’ndaki çekimleri tamamlayan ekip bugün Haydarpaşa Tren Garı’na geldi. Çekimler için garın Kadıköy tarafına bakan kısmına bir pazar alanı ve tarihi iskele kuruldu. Çekimlere ara verildiği sırada gazetecilerin sorularını yanıtlayan ünlü oyuncu, "İstanbul’daki çekimlerimiz 3 hafta sürecek. Çekimlerin İstanbul ayağının başındayız ve çok iyi gidiyor. Muhteşem kostümlerden çok etkilendim. Çok güzel oyuncular var" dedi. İstanbul’un büyüleyici bir şehir olduğunu ifade eden Russel Crowe, "Mimari açıdan çok güzel yer.Bu İstanbul’a dördüncü gelişim" diye konuştu.

"KÖFTE YEDİM"

Avustralyalı oyuncu, "Özel bir Türk yemeği yediniz mi?" sorusuna "Köfte yedim" yanıtını verdi. İstanbul çekimlerinin ardından 2 hafta sürecek Fethiye çekimlerinin başlayacağını belirten Crowe, daha sonra Sdney, Moskova, Rio de Jenerio, Los Angeles, New York, Londra ve Paris’e gideceklerini anlattı.

"MUHTEŞEM AKTÖRLER"

Cem Yılmaz ve Yılmaz Erdoğan’la ilgili soruyu gülerek yanıtlayan Russell Crowe, "Çok özeller. Gerçekten muhteşem aktörler. Onlarla olmak çok keyifli. Çok kısa bir sürede çok derin bir arkadaşlık kurduk" açıklamasını yaptı. Russell Crowe filmin bu yıl vizyona gireceğini düşündüklerini ifade ederek, "Muhtemelen önümüzdeki Aralık ayında vizyona girebilir" dedi.

The Water Diviner’, Çanakkale Savaşı’nda çocuklarını kaybeden ve onların ardından Türkiye’ye gelen bir babanın hikayesini anlatıyor. Çanakkale Savaşı’nda kaybettikleri çocuklarının cenazesini ülkesine götürmek için karısına söz verip, cenazeleri almak üzere İstanbul’a gelen babanın yolunun Binbaşı Cemal ile kesişmesiyle başlayan hik?ye, 1914-1919 arasında geçiyor. Film, işgal altındaki İstanbul’u da yansıtacak.

İSTANBUL TRAFİĞİ İSYAN ETTİRMİŞTİ!

Zaman zaman trafikte de görüntülenen Crowe, daha önceki İstanbul ziyaretlerinde bu konuda dert yanmıştı. Oyuncu, witter hesabından yayınladığı salyangoz fotoğrafıyla İstanbul trafiğine gönderme yapmıştı.

Crowe yayınladığı salyangoz fotoğrafının üzerine "This fellows moves faster than Istanbul traffic... much faster" yazdı. "Bu salyangoz İstanbul trafiğinden daha hızlı ilerliyor... çok daha hızlı" yazılı Crowe'un bu tweeti kısa sürede yüzlerce kişi tarafından paylaşıldı

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER