ÖNE ÇIKANLAR :
MAGAZİNTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Ekim 2014 Pazartesi 13:03

İbrahim Tatlıses'ten bıyıklı diploma hikayesi

İbrahim Tatlısesten bıyıklı diploma hikayesi

İbrahim Tatlıses, bıyıklı bir fotoğrafının yer aldığı ilkokul diploması basına yansıyınca, Instagram'dan diplomanın hikayesini anlattı.


Şarkıcı İbrahim Tatlıses, magazin basınında ve sosyal medyada çok konuşulan, üzerinde bıyıklı bir fotoğrafının olduğu ilkokul diplomasını nasıl aldığını instagram hesabından açıkladı...

Tatlıses, Kartalbey İlkokulu’ndan 370 okul numarasıyla 3 Haziran 1976 tarihinde mezun olduğunu gösteren ve üzerinde okul müdürü Mehmet Gürbüz, öğretmen Ayten Gündinç ve öğretmen Hasan Kıdeyş ile Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Recep Çetinkaya’nın imzası bulunan diplomanın gerçek hikayesini anlattı.

İddia edilenin aksine okula hiç devam etmediğini söyleyen Tatlıses, diplomayı bir türkü karşılığında aldığını açıkladı...

İşte İbrahim Tatlıses’in o sözleri:

"ALLAH RAZI OLSUN, DİPLOMALI TÜRKÜCÜ OLMAMI SAĞLADILAR"

"E ben size yıllarca ilkokul diplomamı Kilis'ten aldım dedim ya sizler inanmıyordunuz, Şimdi ne oldu'da DEFİNE bulmuş gibi ibo'nun bıyıklı diplom'lı resmini bulduk, Çok büyük iş başarmışsınız gibi, Vallahi tebrik ederim; Arkadaşlar bizde inkar yok, Yalan'da yok.! Ne dediysek o.!

Oyle dışarıdan falanda bitirmedim kiliste dostlarım vardı ehliyet alacaktım ilkokul diploması gerekir dediler bende gittim kiliste kartalbey ilkokulu'na bana bir türkü söyle dediler peki dedim ve diplomayı aldım dışarı çıktığımda sıradakiler sordu noldu ağe lan ne yaptın bişe yapmadım bi türkü söyledim ehliyeti aldım.! ALLAH ordaki hocalardan ve okul müdüründen RAZI OLSUN..!! Hiç olmazsa diplomalı bir türkücü olmamı sağladılar şükranlarım kilislilere..."

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER