ÖNE ÇIKANLAR :
MAGAZİNTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Aralık 2012 Çarşamba 02:36

Hürrem'in takılarından sonra...

Hürremin takılarından sonra...

Fatmagül'ün terlikleri, Hürrem'in takıları derken şimdi de yeni moda ise bu oldu...


Osmanlı ordusunun kuşandığı en gözde kılıçlardan olan 'Yatağan', tarihi film ve dizilere ilginin artmasıyla hediyelik eşya olarak yeniden değer kazandı.

Denizli'nin Serinhisar ilçesine bağlı Yatağan beldesinde birkaç yıl önce durma noktasına gelen Yatağan kılıcı üretimi yeniden canlandı.

DİZİLERLE ÜNLENEN EŞYALAR

Yayınlandığı dönemde izlenme rekorları kıran "Fatmagül’ün Suçu Ne" dizisinde başrol oyuncusu Beren Saat’in canlandırdığı köylü kızı Fatmagül ’ün giydiği lastik terliklerin benzeri, Şanlıurfalı iki kardeş tarafından "Fatmagül terlikleri" denilerek beş liradan piyasaya sürülmüştü. İsmail ve Hüseyin Çap kardeşler Suriye’den ithal ettikleri parfüm kokulu ve banyoda kaymama özelliğine sahip terlikleri satışa, "Fatmagül’ün banyo terlikleri geldi" yazısıyla sunmuşlardı.

Göz kamaştıran mücevherlerin dikkat çektiği Muhteşem Yüzyıl dizisi ise izleyicilerin mücevher sanatına ilgisini artırdı. Takı markalarının dizinin çekimleri için özel tasarladığı, dizideki tüm oyuncuların canlandırdığı karakterler için, karakterin ruhunu yansıtacak şekilde ayrı ayrı üretilen gözalıcı takılar, kuyum sektörünün canlanmasını da sağladı.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER