ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Az Bulutlu
MAGAZİNTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Nisan 2014 Çarşamba 14:46

Hülya Koçyiğit tekerlekli sandalyede

Hülya Koçyiğit tekerlekli sandalyede

TÜRK sinemasının ünlü yıldızlardan hülya koçyiğit, 38’inci Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında türkücü Selahattin Alpay ile geldiği Batman’da tarihi Hasankeyf ilçesini ziyaret etti.


Batman’da, 38’inci Turizm haftası etkinliklerinin ilk gününe, Türk sinemasının ünlü oyuncularından Hülya Koçyiğit ve türkücü Selahattin Alpay katıldı. Hülya Koçyiğit, kalçasındaki kırık nedeniyle tekerlekli sandalye ile Batman ve tarihi ilçe Hasankeyf’i gezdi. Hasankeyf Kaymakamı Temel Ayca Koçyiğit’in çiçeklerle karşıladığı Koçyiğit, çözüm ve barış süreci ile ilgili de konuştu. Akil İnsanlar heyeti’nde de yer alan Koçyiğit şöyle dedi:

"Çok şükür şu ana kadar gayet iyi gittiğini, daha çok insanın bu barışın olacağına inandığını görüyorum. Başlangıçta birçok insanın teredütü vardı. Ama, bugün giderek daha çok insan inanıyor ve daha çok insan biliyor artık geriye dönmek istemiyoruz. Bundan böyle barış, huzur istiyoruz. Kol kola birlikte kalkınmak istiyoruz. Kucaklaşmak ve kavuşmak istiyoruz. Bir birimizi affetmek istiyoruz, zannediyorum Türkiye’de bu hakimdir."

’SULAR ALTINDA KALMASIN’

Hülya Koçyiğit, daha önce bir televizyon programı nedeniyle Hasankeyf’e geldiğini, o zaman Hasankeyf’i gezdiğini belirterek şunları söyledi:

"Hasankeyf’in sular altında kalmaması için Tarkan ve Sezan Aksu, onlar ses sanatçısı oldukları için belki de geldikleri zaman konserler nedeniyle desteklerini gösteriyorlar. Bütün sanatçılar doğa, tarih ve kültür konusunda çok hassas oldukları için tüm sanatçıların dileği budur, dilerim sular altında kalmayacak."

KAYNAK:
DHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER