ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
MAGAZİNTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mayıs 2013 Pazar 07:35

Ereğli Çilek Festivali'nde Özgün konseri

Ereğli Çilek Festivalinde Özgün konseri


Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde Osmanlı Çileği Kültür Festivali kapsamında sanatçı Özgün sahne aldı. Sanatçı yaklaşık 1,5 sahnede kalırken sevilen şarkılarını Ereğli halkı ile birlikte seslendirdi.

Osmanlı Çileği Kültür festivalinde sahne alan sanatçı, 'Sadece Arkadaşız' isimli şarkısı ile Ereğlili hayranlarının karşısına çıktı. Hayranlarının yoğun ilgisi ile karşılaşan sanatçı sahnede kaldığı bir buçuk saat boyunca aralıksız olarak şarkılarını seslendirdi.

Konserin son bölümlerinde sahneye gelen Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve eşi Neriman Posbıyık, sanatçıya Ereğli'ye has olan Osmanlı Çileği ve elpek bezinden yapılan şal armağan etti. Başkan Posbıyık, Özgün'ün çok efendi bir sanatçı olduğunu ve önünün açık olduğunu kaydetti. Posbıyık ayrıca Haziran ayında yapılacak olan 20. Uluslararası Sevgi Barış Dostluk Festivali'nde Türkiye'nin Ereğli'ye akın edeceğini söyledi.

Hediyelerin verilmesinin ardından son şarkısını seslendiren Özgün Ereğli'den ayrıldı. Gece havai fişek gösterisi ile sona erdi. Halk çalan oyun havası ile uzun süre anıt önünde oynadı. Ereğli Belediye başkanı Halil Posbıyık ve beraberindekilerde sahneye çıkarak halka eşlik etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER