ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Hafif Sağanak Yağışlı
MAGAZİNTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mayıs 2013 Cumartesi 18:08

Ediz Hun’dan çözüm sürecine destek

Ediz Hundan çözüm sürecine destek


Çözüm sürecine destek veren ünlü sanatçı Ediz Hun, “Çok ailelerin ocağı söndü. Yeter artık, artık yeter. Barış ile birbirimizi kucaklayalım” dedi.
Ediz Hun, Malatya 2. Anadolu Kitap Fuarı’na katıldı. “Yaşat ki Yaşayasın” adli kitabını kendisine yoğun ilgi gösteren Malatyalı okurları için imzalayan ünlü sanatçı, “Fuar olağanüstü güzel. Sevgili kardeşlerimizin kitaba son derece ilgi gösteriyor olmaları her türlü takdirin üzerinde. Bir kere bunun altını çiziyorum. Her taraf kaynıyor. Herkesin elinde kitaplar ve poşetler var. Güzellikler içerisinde buradan ayrılıyorlar. Ben bu vesile ile kendi kitabı tanıtmak için geldim. Türkiye’nin, güzel ülkemizin kalkınması ancak okumak ile mümkün olabilir. Okumak çok çok önemli. Ne olursa olsun mutlaka bir şeye zaman ayırım, bir şeylerle ilgilenmesi lazım. Burada onu görüyorum. Tebrik ediyorum sevgili Malatyalıları, kardeşlerimi yürekten kutluyorum” diye konuştu.

"EN SAMİMİ DİLEĞİM BUDUR"
Çözüm sürecine de destek veren Ediz Hun, çözüm süreci ile ilgili olarak, “Barış benim için çok önemli. Büyük Atatürk’ün, ‘Yurtta sulh, cihanda sulh” ifadesi hepimizin gönlüne yazılmıştır. Barış bizim için çok önemli. Çok anaların yüreği yandı, çok ailelerin ocağı söndü. Yeter artık, artık yeter. Barış ile birbirimizi kucaklayalım. Benim de arzum budur. En samimi dileğim budur. Bunu kabul eden olur, etmez, benim fikrim barıştan yanadır, sevgiden yanadır, şefkatten, dostluktan yanadır. Dil, din, ırk, mezhep kökeni ayırmıyoruz. Hepimiz birbirimizi kucaklıyoruz. Bunu yapabilirsek her şey mükemmel olacak” ifadelerini kaydetti.
 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER