ÖNE ÇIKANLAR :
MAGAZİNTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Ocak 2014 Çarşamba 14:56

Ebru Gündeş yılbaşına emniyette girdi

Ebru Gündeş yılbaşına emniyette girdi

Ünlü şarkıcı Ebru Gündeş yılbaşı gecesi emniyete gidip ifade verdi. Nedeni ise yolsuzluk sorgusu...Ebru Gündeş ağabeyi ile birlikte yılbaşını Emniyette geçirdi. Gündeş ve ağabeyine yolsuzluk sorgusu yapıldığı öğrenildi.

Gündeş, 17 Aralık operasyonunda gözaltına alınarak, tutuklanan eşi Rıza Sarraf ile ilgili emniyetten gelen davet üzerine 31 Aralık gecesi gidip ifade verdi.

Yolsuzluk soruşturmasını yürüten mali polisin çağrısı üzerine dün akşam saatlerinde Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğüne gelen Ebru Gündeş ve ağabeyi B Blok'ta bulunan Mali Suçlarla Mücadele Şubesi'ne gitti.

Milliyet'in haberine göre;Burada polislerin sorularını yanıtlayan Ebru Gündeş ve ağabeyinin ifade verme işlemleri 22:00 sıralrında başladı. Yeni yılın ilk dakikalarına kadar sürdü. Sorgunun ardından iki kardeş emniyet müdürlüğünden ayrıldı.

Değişik kaynaklardan edinilen bilgiye göre ise Gündeş ve kardeşi için gözaltı işlemleri uygulandı ve mali şube polisleri tarafından bulunduğu yerden alındılar...

"EBRU EVİ METRİS'E TAŞIDI" TEPKİSİ

17 Aralık soruşturmasında tutuklanan Reza Zarrab’ı cezaevinde eşi şarkıcı Ebru Gündeş’in görüş günleri dışında sık sık ziyaret etmesi ve her gün 45 dakika görüşme izni aldığı yönündeki iddialar, tutuklu ve hükümlü yakınlarının tepkisini çekti.

Reza Zarrab’ın avukatı Şeyda Yıldırım ise Gündeş’in sık sık eşini cezaevinde ziyaret etmesiyle ilgili, “Öyle her gün görüşmesi söz konusu değil. Ebru Gündeş ile 2 haftada kez gittik. Normal eş ziyaret günleri var. Salı günleri ona gidiyor. Onun dışında da 2 kez savcılıktan izin alarak gittik. Görüşlerde kapalı olarak yapılıyor cam arkasından. İbrahim Tatlıses ise kendisi izin almış, biz orada tesadüfen karşılaştık. İnsanlar tuhaf tuhaf şeyler yazıyorlar. Üstelik Twitter’da beni de ekleyerek yazıyorlar. Bir araştırın, bir öğrenin de gerçeği ondan sonra çemkirin” dedi.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER