ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Kar Yağışlı
MAGAZİNTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mart 2013 Perşembe 10:28

Doğukan Manço ilk kez anlattı

Doğukan Manço ilk kez anlattı

Barış Manço'nun tüm serveti gitmiş. Babasından kalan borç nedeniyle bilgisayarına varana kadar her şeye el konulmuş.


Beyaz Tv'de ekrana gelen 'Kenan Erçetingöz'le Yüz Yüze' programına katılan Doğukan Manço, yaşadıkları zor günleri anlattı.

Babasından kalan 800 bin dolarlık borç nedeniyle Barış Manço'nun tüm serveti gitmiş. Öyle ki çocuklarının bilgisayarlarına bile el konulmuş.

ÖMRÜMÜ BABAMLA İLGİLİ PROJELERE ADADIM

Çok zor günleri geride bırakan Doğukan Manço, Kenan Erçetingöz'ün ' Survivor'a neden katılıyorsun?' sorusuna, 'Çocukluğumdan beri sıradışı sporlarla uğraştım. Kendime bir takım değerler kattım. Bunları böyle bir ortamda kullanabileceğimi düşünüyorum. Drift motor sporuyla uğraşıyorum ve Türkiye'deki önemli pilotlardan biriyim. Disc jockey'lik yapıyorum bununla bir yere gelmek istiyorum. Fakat 13 senedir ben ömrümü babamla ilgili projelere adadım. hep bu şekilde gündeme geldim. Yaptığım diğer işleri de göstermek için katılıyorum.' şeklinde cevap verdi.

Barış Manço'dan ve ödenen 800 bin dolarlık borçtan açılan sohbet ise şöyle gelişti;

Kenan Erçetingöz: Başbakan'a mektup yazmıştın, cevap geldi mi?

Doğukan Manço: Yazdım. Hayır gelmedi. Bayağı bir uğraştım ama gelmedi. Şöyle söyleyeyim, siz denize düştüğünüz zaman çıkabileceğiniz tek yer su üstüdür. Ama dibe vurduk. Çıktık mı? Çıkıyoruz. Çıkmaya da devam edeceğiz.

BİLGİSAYARINI BİLE ALMIŞLAR

Kenan Erçetingöz: Bitti mi borçlar? Babanın bildiğim kadarıyla 800 bin dolarlık bir borcu vardı.

Doğukan Manço: Benim babamın hiç bir zaman borcu olmadı. Kefil olduğu şirketin borcu vardı. ,Hal böyle olunca, babam vefat ettikten sonra bize kaldı. Babamdan bize maddi ne kaldıysa, herşey gitti Kenan Abi. Sıfır, sıfır. Sıfıra kadar herşey gitti. BEnim evde iş yaptığım bilgisayarımı bile aldılar. Benim bilgisayarımdan ne çıkar ya? Bugün satsanız, bir bilgisayar kasasından ne çıkacak elinize? O bile gitti. Her şey.

GARSONLUK DA YAPTIM ŞOFÖRLÜK DE

Kenan Erçetingöz: Sen o dönem okuyor muydun Amerika'da?

Doğukan Manço: Okuyordum. Zaten baktı annem, Batıkan da ben de kafayı sıyırıyoruz gönderdi bizi Amerika'ya. Orada başımızın çaresine baktık.

Kenan Erçetingöz: Taksicilik yaparak.

Doğukan Manço: Herşeyi yaptım. garsonluk da yaptım, taksicilik de...Taksicilik yapmadım ama okulun servis şoförlüğünü de yaptım. Vale de yaptım. Yaptığım herşeyi iyi ki yapmışım.Ben şuna inanıyorum, Allah sağlığımı elimden almadığı sürece, siz beni ne kadar sıfırlarsanız ben yine yaşarım. O yaptıklarım bana çok büyük değerler kattı.

HERŞEY GİTTİ KENAN ABİ

Kenan Erçetingöz: Bunun bir orta yolu bulunamadı mı peki? Barış Manço gibi efsane bir insan. Türkiye'nin en iyi değerlerinden birisinin öyle ya da böyle, kefil olmuş yada olmamış, 800 bin dolarlık borcu bir şekilde ayarlanamaz mıydı? Bu kadar aileye yansımıası gerekiyor muydu? Kimse araya girmedi mi?

Doğukan Manço: Zaten bize çok fazla engel olundu. Şöyle bir durum vardı; o zaman Club Manço'nun satılmasına müsaade edilseydi babamdan kalan hiçbirşey gitmeyecekti zaten. Ama artık ne olduğunu ben de bilmiyorum. İçeride her ne olduysa, bir şekilde Manço ailesine kasıtlı olarak zarar gelmesi sağlandı. Oldu, bitti Kenan Abi.

MANÇO'NUN ARABA KOLEKSİYONU DA KÖŞKÜ DE GİTMİŞ

Kenan Erçetingöz: Ev gitti mi?

Doğukan Manço: Herşey gitti Kenan Abi. Babamın araba koleksiyonu da gitti, köşk de gitti, Kanlıca'daki yalı da gitti, Club Manço da gitti. Herşey, herşey, herşey... Ha, ne gitmedi, babamın bütün kıyafetlerini, eşyalarını mümkün olduğunca muhafaza ettik ailecek. Bugün ne oldu, Barış Manço Müzesi olduğunda orada genç nesillere kaldı. Kalmaya da devam edecek. Biz 13 senedir, Batıkan da ben de, Barış Manço genç nesillere aksın, bu değer yok edilmesin diye uğraştık. Türkiye'de yaşıyoruz. Barış Manço Türkiye için çok önemli bir değer.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER