ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Çok Bulutlu
MAGAZİNTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Kasım 2014 Çarşamba 10:17

Deniz Çakır'a 2 yıl hapis şoku!

Deniz Çakıra 2 yıl hapis şoku!

'Yaprak Dökümü' dizisindeki Ferhunde rolüyle hafızalara kazınan oyuncu Deniz Çakır hakkında alkollü araç kullanmak suçundan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.


Deniz Çakır polis kontrolünde 2.44 promil alkollü çıkması nedeniyle ehliyetine de 6 ay süreyle el konuldu. Habertürk'ten Hayati Arıgan'ınhaberine göre; Deniz Çakır ise alkollü olmadığını ileri sürdü.

Ünlü oyuncu, geçtiğimiz 23 Mayıs gecesi İstanbul Beşiktaş’ta polis kontrolüne takıldı. Polislerin alkolmetre ile yaptıkları ölçümde 2.44 promil alkollü çıkan Çakır, karakola götürüldü. Oyuncu, aracına bindikten 15 metre sonra polislerin kendisini durduğunu belirterek, “Polisler beni durdurdu. Alkollü olduğumu söylediler. İtiraz ettim. Daha sonra karakola götürdüler’’ dedi.

EHLİYETİNE 6 AY EL KONULDU

Çakır’ın ehliyetine 6 ay süreyle el konulurken, İstanbul Cumhuriyet Savcılığı oyuncu hakkında 1.00 promilin üzerinde alkollü olduğu gerekçesiyle ‘alkol ve uyuşturucu madde etkisi altındayken araç kullanmak’ suçundan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı. Çakır’ın davası önümüzdeki günlerde başlayacak. 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER