ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sağanak Yağışlı
MAGAZİNTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Mayıs 2014 Perşembe 15:31

Demet Akalın'dan ağır dava!

Demet Akalından ağır dava!

Demet Akalın, Instagram hesabından kendisine 'varoş, ezik, utanmaz' kelimelerini kullanan takipçisine dava açtı


Ünlü şarkıcı Demet Akalın, Instagram ve Twitter'da kendisini takip eden Tuğba Taşdemir adlı takipiçisi hakkında 'hakaret' iddiasıyla şikâyetçi oldu. Taşdemir hakkında 2 yıla kadar hapis istemiyle açılan dava, Türkiye'de Instagram'da yapılan bir hakaret sebebiyle mahkemeye taşınan ilk dava oldu.

Sosyal paylaşım sitelerini aktif olarak kullanan şarkıcı Demet Akalın, Instagram hesabında bebeğine gelen hediyeleri çok sık paylaşınca takipçisi olan Tuğba Taşdemir'in tepkisini çekmişti. Yaptığı yorumlar nedeniyle Akalın tarafından engellenen Taşdemir bu kez Twitter'dan eleştirilerini sürdürdü. Ancak eleştiri dozu kaçınca ikili mahkemelik oldu. Akalın'ın avukatları Mahir Işıkay ve Ali Ozan Açıkalın İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'na verdikleri dilekçede, Taşdemir hakkında dava açılmasını ve cezalandırılmasını istedi.

Dilekçeyi inceleyen savcılık şikâyeti yerinde bularak Taşdemir hakkında 'hakaret' suçlamasıyla dava açtı. İddianamede Taşdemir'in sosyal medya üzerinden Akalın'a, “Senin gibi on tane bulmaktansa evde kalmayı tercih ederiz emin ol. Kaç tane koca eskittin bir de burada millete çok istikrarlıymış gibi ahkam kesiyorsun utanmaz”, Helal Allah'tan her kocanın ismini oramıza buramıza dövme yaptırmıyoruz çok şükür! Ezik karı” şeklinde mesajlar yazdığı anlatıldı.

Savcılığa ifade veren, Tuğba Taşdemir ise Akalın'ın kuzenleriyle bir fotoğraf paylaştığını ve altına “Kızlar evde kaldınız, benim kuzenlerim bile evlendi” şeklinde yorum yaptığını, bu yorumun da kendisini ruhsal açıdan çok etkileyerek moralini bozduğunu söyledi.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER