ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
MAGAZİNTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ocak 2014 Salı 12:33

Davayı Tatlıses değil ben kazandım

Davayı Tatlıses değil ben kazandım

'Tatlıses Klasiği' albümü yüzünden İbrahim Tatlıses ile mahkemelik olan Erol Köse, davayı kaybettiği iddialarını yalanladı.


İbrahim Tatlıses'in 2011 yılında vurulmadan önce okuduğu 'Ele Ne' şarkısı ve birçok eski hit'inin yer aldığı 'Tatlıses Klasiği' albümü, ünlü türkücüyle yapımcı Erol Köse'yi mahkemelik etti. Albüm, Erol Köse tarafından çıkartılınca Tatlıses, geçtiğimiz aylarda albümün kendisinden izinsiz çıkarılamayacağı gerekçesiyle dava açmıştı.

TAZMİNAT ÖDEMEDİK

Dava geçtiğimiz günlerde sonuçlandı. Davanın Tatlıses lehine sonuçlandığı ve Köse'nin tazminat ödediğine dair çıkan haberler üzerine Erol Köse isyan etti: "Albüm, İbrahim Tatlıses'ten izin alınarak yapıldı. O dönemde Tatlıses'e 1 milyon doların üzerinde para ödendi. Albüm çıkacağı zaman tekrar para talebinde bulundu ancak bu talebi reddettik. O da albümü toplatmak ve satışını durdurmak için mahkemeye başvurdu ama Tatlıses'in talebi mahkeme tarafından reddedildi. Davayı biz kazandık. Tazminat değil, sadece davanın harç teminatı olan 35 bin lirayı ödedik." 

AKŞAM

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER