ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
MAGAZİNTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Haziran 2014 Pazartesi 12:55

Acun Ilıcalı yasağı deldi mi?

Acun Ilıcalı yasağı deldi mi?

Acun Ilıcalı'nın Survivor'ın final bölümü için KKTC'ye yasak olmasına rağmen 75 kilo et sokması tartışma yarattı. Afrika gazetesi, "Acun etimizi beğenmedi" manşetini attı.


TV8’in sahibi Acun Ilıcalı’nın Survivor’ın final bölümü için KKTC’ye ‘yasak olmasına rağmen’ 75 kilo et götürmesi kriz çıkardı. KKTC medyası ve hayvan üreticileri birliği buna sert tepki gösterdi.

ETLER KONTROLDEN GEÇTİ

Tarım Bakanı Önder Sennaroğlu tepkiler üzerine açıklama yaparak “İzni ben verdim. Etler kontrolden geçti” dedi. KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun Müzakerecisi Kudret Özersay da, sosyal medya aracılığıyla adaya et getirilmesini, “Bol etli bir yemek düşünüyorum, özel menü yapacağım, ama canım öyle çektiği için etleri dışardan getirteceğim, arz ederim” diye eleştirdi.

KKTC MEDYASINI ÇOK KIZDIRDI

Et krizi, KKTC medyasında gündeme gelmesiyle patlak verdi. Afrika gazetesi, “Acun etimizi beğenmedi, Türkiye ’den getirdi” manşetini attı.

İnternet sitelerinde Ilıcalı’nın hükümete, “Ya bu et adaya girer ya da programı iptal ederim” resti çektiği haberleri yer aldı. Hayvan Üreticileri Birliği Başkanı Mustafa Naimoğlu, AS TV’ye açıklama yaparak “ Hükümet Ilıcalı’nın restini göremedi boyun eğdi. Acun’un programı iptal etmesi, yasaların üzerinde değil” dedi. (Milliyet)  

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER