ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
MAGAZİNTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Temmuz 2014 Salı 15:48

35 milyon dolarlık servetini çocuklarına bırakmadı

35 milyon dolarlık servetini çocuklarına bırakmadı

İşte Hoffman'ın bu tercihinin arkasındaki gerekçe!


Geçtiğimiz Şubay ayında aldığı aşırı dozda uyuşturucu nedeniyle hayatını kaybeden Oscar ödüllü aktör Philip Seymour Hoffman tüm mirasını çocukları yerine eşine bırakmayı tercih etti. Hoffman "çocuklarım hayat mücadelesini bırakıp şımarmasın" dedi.

Ünlü aktörün ölmeden önce kaleme aldığı vasiyeti avukatları tarafından açıklandı. Hoffman'ın vasiyetinde "Mirasımı çocuklarım hazır parayla hayat mücadelesini bırakıp şımartılmasın diye eşime bırakıyorum" notunu bıraktığı duyuruldu.
Philip Seymour Hoffman'ın mirasının yaklaşık 35 milyon dolar olduğu belirtiliyor. Kendisinden üç çocuk sahibi olan hayat arkadaşı Mimi O'Donnel'in bu mirasdan bir kısmını çocuklarının sadece eğitimi için kullanacağı ve vasiyet gereği kendilerine para aktarmayacağı öğrenildi.

2005 yılında Capote adlı filmle en iyi aktör Oscarı alan ve Altın Küre'de en iyi performans ödülünün sahibi olan Hoffman geçtiğimiz yıl eroin bağımlılığı nedeniyle özel bir klinikte tedavi görmüştü.

1989 yılında New York Üniversitesi "Tisch School of Arts"ın Drama bölümünden mezun olan Philip Seymour Hoffman Hollywood'un entellektüel aktörlerinden biri olarak gösteriliyordu.
 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER