ÖNE ÇIKANLAR :
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 21:15

Yetiştirme yurdu öğrencileri polislerle aynı sahneyi paylaşacak

Yetiştirme yurdu öğrencileri polislerle aynı sahneyi paylaşacak


Muğla'nın Fethiye Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polisler yetiştirme yurdunda kalan çocuklarla tiyatro oyununda aynı sahneyi paylaşacak. 'Trafikomik' isimli oyunla polis ekiplerinin trafikte yaşadıkları komik olaylar sahnelenecek.

Annesi veya babası ölen, ailesi tarafından terk edilen, bakıma ve korunmaya muhtaç çocukların barındığı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Fethiye Erkek Yetiştirme Yurdu, ilginç bir projeye imza atıyor. Yurtta kalan kimsesiz çocuklar, Fethiye Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polis ağabeyleriyle tiyatro oynayacak. Okuldan arta kalan zamanlarında tiyatro ile uğraşan çocuklar bu kez sahneyi polislerle paylaşacak. Trafikomik isimli tiyatro oyunu ile polis ekiplerinin trafikte yaşadıkları olaylar komik bir dille tiyatroya yansıtılacak.

Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi (FBKM) Müdürü Muammer Şahin'in sanat yönetmenliğini yaptığı oyunda 27 kişi rol alacak. Mayısın ilk haftasında gösterilecek oyunda rol alacak polislerin daha önce tiyatro eğitimi almadıkları belirtildi.

Oyunun sanat yönetmenliğini yapan FBKM Müdürü Muammer Şahin, tiyatro çalışmasının tekst kısmının hazır olduğunu, atölye çalışmalarına önümüzdeki günlerde başlanacağını aktardı. Trafikomik isimli oyunun polislerle yetiştirme yurdunda kalan öğrencilerin ortak çalışması olduğunu anlatan Şahin, "Polis memurlarının görevlerini yaparken yaşadıkları olayları tiyatro sahnesine taşıyoruz. Ama bunu yaparken komik bir dil kullanıyoruz. Bu şekilde izleyenlere eğitim dolu bir tiyatro oyunu sergileyeceğiz." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER