ÖNE ÇIKANLAR :
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Nisan 2013 Cuma 11:42

Yeni filmler sinemaseverleri bekliyor

Yeni filmler sinemaseverleri bekliyor

Sinemaseverler bu hafta 6 yeni film ile buluşuyor.


Korku, romantik komedi, drama türlerinden seçkilerin yer aldığı 5 Nisan haftasının öne çıkan filmi, suçlu ile kurbanın yer değiştirdiği, izleyiciyi labirentler ile dolu bir zihin oyununa davet eden “Öldüren Tutku”. Filmin yönetmen koltuğunda usta bir isim Brian De Palma oturuyor.

KOŞULSUZ SEVGİ

11 yaşında zeki bir kız olan Skunk, şeker hastasıdır. Yaz tatili tatlı umutlar getirir Skunk’a. Ta ki komşuları Bay Oswald, sevimli ama rahatsız Rick’i tecavüzle suçlayıp dövene kadar. Evi, mahallesi, okulu onun için hain alanlara dönüşür. Çocukluğunun tasasız belirsizliği, yerini önce korkunç şüphelere, ardından ani, nedensiz, neşeli bir keşmekeşe bırakır. Rufus Norris’in yönettiği ve Tim Roth, Eloise Laurence, Cillian Murphy ile Rory Kinnear’ın oynadığı “Koşulsuz Sevgi” İngiltere yapımı.

SICAK KALPLER

Gizemli bir virüs, kurbanlarını et yiyen ve geçmişlerini hatırlamayan birer yaratığa dönüştürmüştür. Kurtulanlar her an yakalanma korkusu içindedirler. Fakat salgından etkilenmiş bir zombie, kendisini yok etmeye gelen Julie’ye bir anda aşık olur. Onu ısırıp beslenmesi gerekirken aşık olmuştur, kaybettiği insani özellikleri yavaş yavaş yerine gelmeye başlar. Jonathan Levine’in yönettiği ve John Malkovich, Nicholas Hoult, Teresa Palmer ile Analeigh Tipton’un oynadığı “Sıcak Kalpler” romantik, komedi türünde.

AŞK, ŞİMDİ 

Tessa 17 yaşındadır. Hayata tutkuyla bağlıdır. Kendisine konan ölümcül hastalık teşhisinin ardından, hayatının her anını kullanmaya kararlıdır. Bu yüzden 17 yaşındaki her genç kızın yaşamak isteyeceği şeylerden oluşan on maddelik bir liste yapar. Listenin en önemli maddesi ise “aşık olmak”tır. Aşk, Tessa’nın ölüme meydan okumasını sağlayacak mıdır? Ol Parker’ın yönettiği ve Dakota Fanning, Jeremy Irvine, Paddy Considine ile Olivia Williams’ın oynadığı “Aşk, Şimdi” Jenny Downham'ın 'Before I Die' isimli romanından beyaz perdeye uyarlandı.

ÖLDÜREN TUTKU

Isabelle, Müdürü Christine’ye delicesine hayran olan hırslı bir iş kadınıdır. Isabelle’nin parlak proje fikirleri Christine tarafından çalınınca intikam almaya karar veren Isabelle, farkına varmadan Christine tarafından tehlikeli bir oyunun içine çekilecektir. Suçlu ile kurbanın sürekli yer değiştirdiği film, izleyiciyi labirentlerle dolu bir zihin oyununa davet ediyor. Rachel McAdams, Noomi Rapace, Paul Anderson ile Karoline Herfurth’un oynadığı “Öldüren Tutku” usta yönetmen Brian De Palma’nın kamerasından çıktı.

KARLAR KRALİÇESİ

Karlar Kraliçesi, yeni bir dünya yaratmaya niyetlenir. Bu dünyada, duyguların yerini tekdüzelik alacaktır. Bu amaçla, yeryüzünü buzlarla kaplar ve sanat adına ne varsa, tamamını yok etmeye girişir. Sihirli bir aynanın dediğine bakılırsa, Karlar Kraliçesi’nin bu emeline ulaşmasının önünde son bir engel kalmıştır: Yaptığı aynalarda, insanın sadece sureti değil, ruhu da yansıyan cam ustası Vegard. Maxim Sveshnikov ile Vlad Barbe’nin yönettiği “Karlar Kraliçesi” animasyon sevenler için.

KOLEKSİYONCU 2

Elena, gizli bir depoda yapılan partiye gitmek için arkadaşları tarafından ikna edilir ve bu partide kendisini, içerde eğlenenlerin biçilip, kesilip, ezildikleri kâbus gibi tuzakların içinde bulur. Bu dehşet verici cinayetler bittiğinde, Elena hayatta kalan tek kişidir. Oradan kaçmayı başaramadan bir sandığın içinde bilinmeyen bir yere götürülür. Marcus Dunstan’ın yönettiği ve Josh Stewart, Randall Archer, Navi Rawat ile Emma Fitzpatrick’in oynadığı “Koleksiyoncu 2” aksiyon-korku türünde.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER