ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Aralık 2014 Cumartesi 11:03

Yalın ayak konser

Yalın ayak konser

Ünlü piyanist Anjelika Akbar, İstanbul’da müzikseverlerle buluştu. Yalın ayak sahne alan ünlü sanatçı, izleyenlerden de dua istedi.


Ünlü piyanist Anjelika Akbar, Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi’nde (BKSM) müzikseverlerle buluştu. Ev sahipliğini Başakşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Basri Akdemir’in yaptığı geceye Başakşehir Belediyesi Bilgievleri Piyano Kulübü öğrencileri de dinleyici olarak katıldı. Klasik sanatın seçkin örneklerinin yanı sıra kendi bestelerini de çalan ünlü piyanist Başakşehirlilere unutulmaz bir gece yaşattı.

Konser öncesi geçirdiği kaza sonrası elini inciten Akbar, “Buraya gelmeden önce bir kaza geçirdim, elimi incittim, sizlerin dualarına ihtiyacım var” dedi.

YALIN AYAK KONSER VERDİ

Sahneye neden yalınayak çıktığını da açıklayan sanatçı, “Yurt dışında bir konserde yüksek topuklu ayakkabılar piyanonun pedalına uymadı ve konsere ayakkabılarımı çıkararak devam etmek zorunda kaldım. Sonrada fark ettim ki ben evde hep yalınayak çalışıyorum. Sizler kendinizi konserde değil de benim evime misafirliğe gelmiş gibi hissedin. Ben size müziği ikram ediyorum, farz edin” şeklinde konuştu.

Anjelika Akbar, gecede Johann Sebastian Bach, Çaykovsk, Mozart gibi dünya’nın sayılı klasik müzik bestecilerinin parçalarını seslendirdi. Aşk, İstanbul’da Yağmur, Yürek gibi kendi bestelerine de yer veren sanatçının Çanakkale Türküsü ve Aşık Veysel’in Uzun İnce Bir Yoldayım parçalarının piyano uyarlaması ise büyük alkış aldı.
KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER