ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 15:57

Viranşehirli küçük yazardan hikaye kitabı


Şanlıurfa Viranşehir Mustafa Kemal ilkokulunda 4. sınıf öğrencisi Sueda Yıldızdaş “Ceylan’ın Cesareti” adlı bir hikâye kitabı yazdı. Birinci baskısı 300 adet basılan hikâye kitabı okulda öğrenci ve öğretmenlerin katılımıyla düzenlenen imza gününde büyük bir ilgi gördü.

Çocuk yazar Sueda Yıldızdaş, hikâyelerini gözlemlerine ve tecrübelerine dayanarak yazdığını söyledi. Yıldızdaş, özellikle hikâye yazma sürecinde sınıf öğretmeni M. Ali Basık’tan destek gördüğünü belirterek, teşekkür etti. Yazma sürecinde büyük bir heyecan ve korku yaşadığını söyleyen küçük yazar Sueda Yıldızdaş, öğretmeni M. Ali Basık’ın desteğiyle kitabın yayınlandığını belirtti. Küçük yazar, bu kitaptan sonra yeni bir kitap yazmaya başladığını söyledi.

İmza gününde Sueda’yı; okul müdür yardımcıları Bektaş Direk, Ahmet Direk ve Okul Müdürü Halil Topkan yalnız bırakmadı. Okul Müdürü Topkan, çocuk yazar Sueda Yıldızdaş’ı ve sınıf öğretmeni M. Ali Basık’ı tebrik ederek böyle bir çalışmanın gurur verici olduğunu söyledi. Okul Müdür Yardımcısı Bektaş Direk ise Sueda’nın anlamlı ve özgün bir çalışmaya imza attığını belirtti. İmza gününde bulunan sınıf öğretmeni Lütfü Üstüner ise böyle çalışmalar sayesinde toplumun kısa sürede kalkınacağını belirtti.

Sınıf öğretmeni eğitimci yazar M.Ali Basık ise Sueda’nın kendisi küçük ama yüreği büyük bir yazar olduğunu belirterek, öğrencisinin küçük yaşta böyle bir çalışmaya imza attığı için mutlu olduğunu ve bu hikâyenin Doğu ve Güneydoğu’da bir ilk olduğunu söyledi. Yazar Basık, bu çalışmanın diğer öğrenciler için de örnek teşkil edeceğini belirterek çocuk yazar sayısının artacağını ve böylelikle toplumda kitap okuma ve yazma oranın artacağını söyledi. Basık, bu tarz çalışmalar sayesinde toplumda bir kültürel sirkülasyon olacağını ve toplumda eğitim bilincinin yükseleceğini belirtti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER