ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 12:49

Van'da Ağır Roman havası esiyor

Vanda Ağır Roman havası esiyor

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi öğrencileri Metin Kaçan'ın Ağır Roman adlı eserini tiyatroya indiriyor...


“Hangimiz okşayabiliriz ki zamanı’’ cümlesiyle başlayıp, “bu sefer kaybettin, hep yek” cümlesi ile biten Metin Kaçan’ın “Ağır Roman”ı ana temasından sapmadan ötekileştirilen, kendi varoşuna (Kolera Sokak) hapsedilen, ‘zarlarının hep yek geldiği’ bir kaderleri olan insanların dramlarını anlatan bir ‘gerçek’ oyuna tanık olacaksınız.

Kısa süre önce Boğaziçi köprüsünden atlayıp intihar eden, cesedi günler sonra Beylikdüzü sahilinde bulunan Metin Kaçan’ ın daha önce oyunlaştırılan “Ağır Roman” isimli eseri YYÜ Tiyatro Topluluğu tarafından 18 Mayıs’ta Van Devlet Tiyatrosunda izleyicilerini bekliyor. Oyunun yönetmenliğini yapan YYÜ Tiyatro Topluluğundan Adnan Yağız “Gıli Gıli Salih’in finalde tek başına bileklerini kesmesi gibi hayata bir anda veda eden Metin Kaçan’ı bir nebze de olsa anmak ve izleyicilerle buluşturmak istiyoruz” diyor.


Oyun Van Devlet Tiyatrosunda sergilendikten sonra 24 Mayıs’ta İzmir 9 Eylül Üniversitesinin düzenlediği 11. Üniversitelerarası Tiyatro Şenliğinde seyircilerle buluşacak.

KAYNAK:
yazete.com
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER