ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Kasım 2012 Salı 14:23

Uzaktan eğitimle ders gördüler

Uzaktan eğitimle ders gördüler


Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sağlık Yönetimi Bölümü lisansüstü öğrencileri video konferans yöntemiyle ders gördü.

'Bölümlerini Uluslararası Düzeyde Etkin Hale Getirme Projesi'nin ilk uygulaması olarak ‘Sosyal Bilimlerde Araştırma Dizaynı’ kapsamında King's College Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fevzi Akıncı, ‘Literatür-Araştırma Sorusu-Hipotez’ konulu seminerini uzaktan eğitim kanalıyla ABD’den sundu. Eylül’de Isparta’da düzenlenen 6. Sağlık ve Hastane İdaresi Kongresi'ne katılan Akıncı, gerek uzaktan eğitim vasıtasıyla gerek Isparta'ya gelerek bölümler arası işbirliğine katkıda bulunmaktan mutluluk duyacağını ifade etti. Akıncı, sunumunun sonunda katılımcıların sorularını da cevapladı.

King's College, Yale University gibi eğitim kurumlarının ilgili departmanları ile temaslarda bulunmak üzere ABD’de bulunan Sağlık Yönetimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ramazan Erdem de video-konferans aracılığıyla derse katkıda bulundu.

Sosyal Bilimler Enstitüsü lisansüstü öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği dersin koordinatörleri Prof. Dr. İlker H. Çarıkçı, Doç. Dr. Ramazan Erdem ve Yrd. Doç. Dr. Ömer L. Antalyalı, ders kapsamında işlenen tüm konularda özel konuklarla projelerinin devam edeceğini ve önümüzdeki hafta ‘Anket’ kitabının yazarı Prof. Dr. Türker Baş’ı konuk edeceklerini söyledi. Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi, Galatasaray ve İstanbul Şehir üniversiteleri misafir Öğretim Üyesi Prof. Dr. Türker Baş, 23 Kasım Cuma günü saat 10.00’da Orman Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek ‘Anket’ konulu seminer için SDÜ’de olacak.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER