ÖNE ÇIKANLAR :
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Kasım 2013 Pazar 19:07

Umarım film acı verirken umut da vermiştir

Umarım film acı verirken umut da vermiştir


Başrollerini Beren Saat ve Uğur Yücel'in oynadığı “Benim Dünyam” filminin Almanya galası geçen akşam Berlin Alhambra sinemasında gerçekleşti. İkilinin hazır bulunduğu galada Berlinliler duygu dolu anlar yaşadı. Aynı zamanda filmin yönetmenliğini de yapan Uğur Yücel film gösterimin ardından bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

Yücel, filmin asıl mesajının engelli bir insanın tüm zorluklara rağmen nasıl başarıya ulaştığını göstermek olduğunu söyledi. Deneyimli oyuncu, “Umarım film acı verirken umut da vermiştir. Zengin aileler engelli çocuklarını hep kapının arka tarafına saklardı. O zamanki teknolojiyle duymayan ve görmeyen insanlar için hayat çok daha zordu. Artık gelişen teknoloji yaşamı daha da kolaylaştırdı” dedi. Engellilerle empati kurulması gerektiğine dikkat çeken Yücel, “Biz bu işe gönlümüzü koyduk. Bundan sonra da Beren Saat ile birlikte çalışmak istiyorum.” dedi.

Oyuncu Beren Saat ise Berlin’deki ilgiden çok memnun kaldıklarını, filmin Almanlara da tavsiye edilmesini istedi. Görmeyen ve duymayan bir insanın nasıl olabileceği konusunda iç dünyasında hazırlık yaptığını belirten Saat, “Filme bir ay öncesinden hazırlanmaya başladım. Hem işaret dilini hem de görmeyen birinin nasıl baston kullandığını ve gören kişinin ona eşlik ederken nasıl yürüdüğünü öğrendim.” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER