ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Nisan 2013 Pazartesi 14:48

Uluslararası Kar Film Festivali başladı


Erzurum Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi(İF) tarafından bu yıl 9'ncusu düzenlenen Uluslararası Kar Film Festival, Kültür ve Gösteri Merkezi’nde yapılan açılışla başladı.

İF Dekanı Prof. Dr. Uğur Yavuz, Kar Film Festivali’nin ilkini 2004’te gerçekleştiğini ifade etti. Çevrimiçi bir festival olarak başladığını bilgisini veren Yavuz, "Film festivali düşüncesini Uğur Bakan ve Ufuk Bakan adlı öğrencilerimiz ortaya attı. İnternet üzerinden çevrimiçi bir festival gerçekleştirdik. Bu konuda bildiğim ilk festival buydu. Festivalin yazılımlarını ben hazırlamıştım. Festivalde, Atatürk Üniversitesi’nden mezun olup Türkiye piyasasında ciddi başarılara imza atmış arkadaşlarımızla söyleşiler gerçekleştireceğiz. Bu söyleşilerin bize önemli fikirler vereceğini umut ediyorum." dedi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sebahattin Tüzemen, Kar Film Festivali'nin çok önemli bir sanatsal etkinlik olduğunu aktardı. Tüzmen, “Bu festival, Erzurum’daki soğuk kış şartlarını, kâra dönüştürme çabalarını destekleyen çok önemli sanatsal etkinliklerden birisidir. Buna herkesin sahip çıkması gerekmektedir. Bu etkinlikler çerçevesinde, çeşitli filmler öğrenciler ve öğretim üyeleri tarafından sergilenecek ve değerlendirilecektir. Kar Film Festivalimize çok değerli sinema sanatçılarımız da iştirak edeceklerdir.” şeklinde konuştu.

İletişim Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Hüseyin Köse, açılışta 'Deneysel Filmin Kısa Tarihi' konulu bir söyleşi gerçekleştirdi.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER