ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Rüzgarlı
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Aralık 2012 Salı 13:14

Ücretsiz sanat etkinlikleri sürüyor


Kayseri Büyükşehir Belediyesi kültür sanat etkinlikleri, 17. yüzyıl müzik anlayışını yansıtan, 'Itri ve Dönemi' konseriyle devam edecek. İstanbul Üniversitesi Osmanlı Dönemi Müzik Uygulama ve Araştırma Merkezi İcra Heyeti'nin Şef Gönül Paçacı yönetiminde gerçekleştireceği konser, Kayserililere unutulmaz bir akşam yaşatacak.

        Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen kültür sanat etkinlikleri ile bu hafta da dolu dolu geçecek. Etkinliklerde ilk olarak Osmanlı Dönemi Müzik Uygulama ve Araştırma Merkezi İcra Heyeti tarafından 'Itri ve Dönemi' konseri gerçekleşecek. Şef Gönül Paçacı yönetimindeki konserde Münip Utandı solist olarak sahne alacak. Şehir Tiyatrosu'nda 21 Aralık Cuma günü gerçekleşecek konser, saat 19.00'da başlayacak. Program, Büyükşehir Belediyesi'nin diğer etkinlikleri gibi ücretsiz olarak takip edilebilecek.

        Kültür sanat etkinlikleri, 22 Aralık Cumartesi Büyükşehir Belediye Konservatuarı Tasavvuf Müziği Bölümü'nün gerçekleştireceği konserle devam edecek. Konsere tasavvuf müziğinin sevilen ismi Veysel Dalsaldı konuk sanatçı olarak katılacak. Ücretsiz olarak takip edilebilecek konser, Şehir Tiyatrosu'nda saat 19.00'da başlayacak.

        HEM ÇOCUKLAR HEM BÜYÜKLER İÇİN TİYATRO

        Öte yandan Büyükşehir Belediyesi tarafından kültür sanat etkinlikleri çerçevesinde hem çocuklar hem büyükler için 2 farklı oyun sahnelenecek. 20 Aralık Perşembe günü 'Komşu Köyün Delisi' isimli iki perdelik komedi oyunu, Kayserili tiyatroseverlerle buluşacak. Şehir Tiyatrosu'nda sahnelenecek oyun, saat 19.00'da başlayacak. Üstün Dökmen'in kaleme aldığı iki perdelik oyun, Kayserilileri kahkahaya boğacak.

        23 Aralık Pazar günü ise 'Barış Gezegeni' isimli çocuk oyunu, çocuk tiyatro severlerle buluşacak. Şehir Tiyatrosu'nda saat 13.00'de sahnelenecek oyun, çocukları hem eğlendirecek hem de eğitecek. Her iki tiyatro oyunu da diğer etkinlikler gibi ücretsiz olacak. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER