ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Kar Yağışlı
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Kasım 2014 Pazartesi 14:39

Türkiye’ye geliyor

Türkiyeye geliyor

Yüzyılın en büyük müzisyenlerinden kabul edilen André Rieu geçen yıl Türkiye’de verdiği konserin ardından gelen yoğun istek üzerine, bu kez iki konser ile tekrar Türk izleyicilerle buluşuyor.


İkinci kez Türkiye’ye gelecek olan André Rieu, 27 Kasım 2014’te Sinan Erdem Spor Salonu’nda ve 29 Kasım 2014’te Ülker Sports Arena’da vereceği iki özel konser ile 70. yılını kutlayan Yapı Kredi ana sponsorluğunda sahne alacak.

“Good Music In Town” konserleri kapsamında MAP, Piu Music ve CEO Event işbirliğiyle Türkiye’ye 2. kez gelen André Rieu’ya aynı zamanda kurucusu olduğu, dünyanın en ünlü orkestralarından Johann Strauss Orkestrası eşlik edecek.

André Rieu’nun vereceği muhteşem konser için hazırlıklar yapılmaya başlandı. Bu dev konser için kullanılacak özel ekipman, 12 TIR ile Türkiye’ye geliyor. Sahne ve şovların hazırlığı için 180 kişilik profesyonel bir kadro çalışacak. En yeni repertuar ve sürprizler için geri sayım başladı.

Geçen yıl yapılan konserde sahneye karlar, rengârenk balonlar yağdıran André Rieu, konserinde Türkçe şarkılar çalarak da izleyicilere sürpriz yapmıştı. Bu yıl tamamen yepyeni bir program yapacak sanatçı, yeni konserleri ile ilgili verdiği bilgide “Bu yıl Platin Tenorların 10. yıldönümünü kutlayacağız ve bu yüzden konserin büyük bir bölümünü buna ayıracağız. En gözde valslerimi seçtim; bakalım hepiniz ne kadar güzel dans edebileceksiniz. Ayrıca, opera, operet, müzikal ve filmlerden dünyaca ünlü melodileri sunma fırsatı elde edeceğiz. Birçok sürprizi içinde barındıran ve birçok uluslararası misafirimizin de katılımıyla çok renkli bir potpuri olacak. Solistlerimiz Brezilya, Şili, Arjantin, Ukrayna, Rusya, Almanya, Macaristan ve Tanzanya’dan bizlere katılacaklar. Büyük bir ihtimalle ‘Venedik’te Aşk’ adlı yeni albümümden bazı güzel ve popüler İtalyan şarkılarını çalacağız. Türkçe parçalarımız da seyircilere sürpriz olacak” dedi.

Kasım ayında iki konser için tekrar ülkemize gelecek sanatçı, “Türkiye’ye tekrar geleceğim için çok mutluyum. Umarım bu yıl İstanbul’u daha iyi tanıma imkanım olur. İstanbul bugüne kadar konser verdiğimiz gerçek anlamda en güzel şehirlerden bir tanesidir. Siz de göreceksiniz ki, benim konserlerim, insanların tecrübe ettiği gibi son derece ciddi ve resmi konserlerden çok farklıdır. Sizi şaşırtmak ve iki gece boyunca bizlerle dans etmek ve şarkı söylemek için konserime davet etmek istiyorum. Yakında görüşmek üzere” dedi.

 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER