ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 16:47

Türkiye’de ilk ve tek piyano maratonu Bursa’da


Bursa Kent Konseyi (BKK) Müzik Eğitim Çalışma Grubu’nun, Dünya Müzik Derneği (DMD) işbirliğiyle bu yıl 4.’sü düzenlenen ‘Bursa Kent Piyano Günleri’nde, 600 minik piyanist 2 gün boyunca hünerlerini sergileyecek.

Türkiye’de ilk kez Bursa’da başlatılan ‘Kent Piyano Günleri’nin dördüncüsü, 600 minik piyanistin katılımıyla 27-28 Nisan tarihlerinde sabah 10.00 ile akşam 20.00 saatleri arasında Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Osmangazi Salonu’nda yapılacak. 5-15 yaş arasında piyano eğitimi alan öğrenciler, sırayla piyanonun başına oturarak yeteneklerini sergileyecek. Minikler, dünyaca ünlü farklı eserleri seslendirecek.

BKK Başkanı Semih Pala, Kent Konseyi olarak çocukların ve gençlerin sosyal gelişimlerine katkı sunmaya devam ettiklerini söyledi. Gönüllü eğitmenlerin destekleriyle verdikleri İngilizce kurslarının yanı sıra miniklerin yeteneklerini sergileyebilecekleri değişik ortamları oluşturduklarını belirten Pala, “İlk yıl 130, ikinci yıl 336, geçtiğimiz yıl ise 420 öğrenci piyano günlerinde yeteneklerini sergiledi. Bu yıl ise 600 öğrenci müracaatta bulundu. Tüm Bursalıları çocuklarıyla birlikte iki gün sürecek olan piyano günlerine bekliyoruz.” dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER