ÖNE ÇIKANLAR :
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Kasım 2013 Pazar 18:28

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği'nden tiyatro

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneğinden tiyatro


Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Bafra Şubesi'nin düzenlediği"Cibali Karakolu"adlı Tiyatro Oyunu Bafra Belediyesi Kışlık Kültür Merkezi'nde sahnelendi.

Oyunun başında Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Bafra Şubesi tarafından İlhan Dursun, Şenol Alaoğlu, Hülya Çelik ve Yasin Kurt adlı 4 engelli vatandaşa Tekerlikli Sandalyeleri
Bafra Kaymakamı Ali Katırcı, eşi Hacer Katırcı ve Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin tarafından verildi. TOFD Bafra Şubesi Başkanı İsmail Tabak, tiyatro oyunu ve e tekerlekli sandalye dağıtımıyla ilgili olarak şöyle dedi: "Tekerlekli Sandalye için 80 müracaat oldu. Bunları tek tek değerlendirdik ve önceden verdiğimiz çok sayıdaki tekerlekli sandalyelerden dört adedini daha bu akşam veriyoruz. Bu sandalyeyi alan engelli vatandaşlarımızın gözlerindeki ışıltıyı görüyor ve mutlu oluyoruz. Oyunumuza gelince, Bafra olarak bu akşam bu salonun tamamen dolmasını isterdik fakat sağlık olsun olmadı bu isteğimiz. Bizleri yalnız bırakmayıp destek veren değerli siz Bafralı Tiyatro severlere teşekkür ederiz. İnşallah bundan sonraki oyun ve etkinliklere daha çok sayıda katılım olur. Tüm arkadaşlarımız, oyundaki rollerine her gün 2- 3 saat çalıştılar. Bu işler öyle kolay olmuyor. Sabır ve çalışma gerektiriyor. Hatalarımız olabilir. İlginize teşekkürler. Bu arada uzun yıllar Bafra’da bizlerle 9 canlı oyunda rol alan, merhum tiyatro oyuncusu Mehmet Efe’ye de Allah’tan rahmet diliyor ve saygıyla anıyoruz."

Muammer Karaca'nın yazdığı, Sebahattin Gürgür ve Ziynet Efe'nin yönettiği, Sahne Amirliği'ni ise Hülya Yangın Ertekin'in yaptığı "Cibali Karakolu" adlı oyunda, Cibali semtindeki insanlarla, Semt Karakolu'ndaki polislerin arasında geçen çeşitli olaylar hicvedilerek anlatılıyor. Bafralı tiyatroseverler ve protokol oyuncuların bu başarısını ayakta alkışladı.

Oyunu Bafra Kaymakamı Ali Katırcı ve eşi Hacer Katırcı, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bafra Emniyet Müdürü Mustafa Yiğit, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Ak Parti Bafra İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven, Ak Parti Bafra Belediye Başkan Aday Adayı İrfan Karagöl, Türkiye Ortopedik Özürlüler Genel Merkezi Başkanı Yıldız Kaya ve çok sayıda davetli izledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER