ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2013 Salı 11:35

Türk popunun efsaneleri sahneye çıktı

Türk popunun efsaneleri sahneye çıktı


Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası eşliğinde pop müziğinin efsane isimleri Coşkun Demir, Tülay Özer, Salim Dündar ve Bilgen Bengü, aynı sahnede konser verdi.

    Başkentliler için yıllardır ücretsiz olarak düzenlediği kültür ve sanat etkinliklerinin konukları bu kez de 70’li ve 80’li yıllara söyledikleri şarkılarla damga vurmuş, pop müziğin usta sanatçıları oldu.

    Kemal Günüç yönetimindeki Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası ile sevilen sanatçılar Coşkun Demir, Tülay Özer, Salim Dündar ve Bilgen Bengü, unutulmaz şarkılarını seslendirdi.
Gençlik Parkı Kültür Merkezi’ndeki geceye Büyükşehir Belediyesi bürokratları, yüzlerce Başkentli ile birçok ünlü müzik insanı ve sanatçıların hayranları katıldı.

    'Kent Orkestrası Ustalarla' konserine gelen müzikseverler, bir döneme damga vurmuş Bilgen Bengü’nün ‘Delisin’, Coşkun Demir’in ‘Gül Yanaklım’, Tülay Özer’in, “ikimiz Bir Fidanın Güller Açan Dalıyız”, Salim Dündar’ın ‘Aynalar’ gibi dillerde yer etmiş şarkılarını sanatçılarla birlikte söyleme imkanı buldu.

    ANKARA’DAN YETİŞEN SANATÇILAR

    Konserde her sanatçı herkesin hafızasına kazınan unutulmaz 4 eserini söyledi.
İlk olarak şarkılarını Başkentli müzikseverler için söyleyen Bilgen Bengü, hayranlarına, Ankara’da yıllar önce sahne aldığını belirterek, “Sizlerle bir arada olmak bizim için büyük bir mutluluk, herkese teşekkür ederim” diyerek selamladıktan sonra, “Gücenme”, “Mazideki aşk”, “Artık sevmeyeceğim” adlı şarkıları seslendirdi.

    Ankara’da sevenleriyle özlem giderme şansı yakaladığı için çok mutlu olduğunu ifade eden Coşkun Demir,“ Sen Bensiz, Ben Sensiz, Hele hele, Koca Çınar” isimli şarkılarını sevenleriyle buluşturdu.

    Ankara’nın yetiştirdiği 2 Özer’den biri olmasından ötürü büyük bir mutluluk duyduğunu belirten Tülay Özer, salonu dolduran hayranlarına “Müziği bilen Ankaralılara en içten özlem saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER