ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Kasım 2012 Salı 11:29

Türk filmlerinin afişleri sergileniyor


Eski Türk filmlerinin afişleri meraklılarının karşısına çıkıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Milli Kütüphane işbirliği ile gerçekleştirilen film afişleri sergisinde, İlk renkli Türk filmi olan Muhsin Ertuğrul imzalı 'Halıcı Kız' filminin afişi de yer alıyor.

Bakırköy’de bulunan Airport Outlet Center’da, 15 Kasım Perşembe günü açılacak sergide, 1960-70 ve 80’li yıllara damgasını vuran, kimi zaman kahkahalarla kimi zamanda göz yaşları içinde izlediğimiz 100’e yakın filmin afişi sergilenecek.

Sergide Türkan Şoray ve Kadir İnanır’ın başrollerini üstlendiği Selvi Boylum Al Yazmalım, Kemal Sunal oynadığı Ortadirek Şaban, Salako, Fatma Girik’in rol aldığı Boş Beşik gibi filmlerin afişleri de bulunuyor.

Sergide ayrıca, Yeşil Çam’ın oyuncularından Münir Özkul, Adile Naşit, Tarık Akan, Halit Akçatepe, Oya Aydoğan gibi geniş oyuncu kadrolarına sahip olan Neşeli Günler, Aile Şerefi, Hababam Sınıfı, Toşun Paşa, Mavi Boncuk, Köyden İndim Şehre gibi filmlerinin afişleri de meraklılarının karşısına çıkacak.

Sergi 30 Kasım 2012 tarihine kadar ücretsiz olarak gezilebilecek.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER