ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL35°C
Sıcak
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Şubat 2013 Perşembe 10:18

Türk Film Festivali 'Kelebeğin Rüyası'yla başlıyor


Geçtiğimiz yıl ilk kez düzenlenen Los Angeles Türk Film Festivali, sinemaseverlerle yeniden buluşuyor. Bugün başlayacak olan festivalin açılış filmi Yılmaz Erdoğan imzalı ‘Kelebeğin Rüyası’.

28 Şubat - 3 Mart tarihleri arasında tarihi Egyptian sinema salonunda gerçekleşecek olan festival, kısa film yönetmenleri ile Hollywood’un önemli isimlerini bir araya getirecek.

Semih Kaplanoğlu’nun başkanlık yapacağı festival jürisinde Akademi Yabancı Filmler Komisyon Başkanı Ron Yerxa, Batı Amerika Yazarlar Birliği Başkan Yardımcısı ve Akademi Üyesi Howard A.Rodman ve 1978 Cannes Altın Kamera ödülünün sahibi Rob Nilsson gibi sinema dünyasının saygın isimleri yer alacak.

Festival kapsamında yarışacak kısa filmler ise şunlar:

Bir Dilim Hayat (Aysel Pınar Necef),
Bir Kurabiye Masalı (İlkyaz Kocatepe),
Buhar (Abdurrahman Öner),
Here's Johnny (Tekin Girgin),
Kadife Çoraplar (Baturay Tavkul),
Mesut (Hakan Hücum),
Sonra (Nazlı Durlu),
Tepki (Emrah Örnek) ve
Upside Down (Tuğçe Özdemir).

Dört gün sürecek olan sinema şöleninde ayrıca geçtiğimiz sene olduğu gibi uzun metrajlı Türk filmlerine de yer verilecek. Türkiye’de ve uluslararası arenada ses getiren Kelebeğin Rüyası (Yılmaz Erdoğan ), Küf (Ali Aydın), Tepenin Adı (Emin Alper) ve Yeraltı (Zeki Demirkubuz) filmleri Los Angeles'ta seyirci ile buluşacak.

Festival, bu akşam Yılmaz Erdoğan’ın yeni filmi ‘Kelebeğin Rüyası’ ile açılacak. Gösterimin ardından Yılmaz Erdoğan ve oyuncu Belçim Bilgin izleyicilerin sorularını cevaplayacak. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER