ÖNE ÇIKANLAR :
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Şubat 2014 Cuma 18:23

Türk Dünyası Kültür Gezileri


Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Türk Dünyası Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında düzenlenen kültür gezilerine ilişkin, "Bu organizasyona başlarken hedefimizi, en az 10 bin öğrenciye ulaşmak olarak belirtmiştik. Şu an itibariyle 7 bin 500 öğrenciyi geçmiş durumdayız" dedi.
Türk Dünyası Kültür Başkenti Eskişehir'i daha yakından tanımak için Makedonya'dan ve Bulgaristan'dan kente gelen öğrenciler, Tuna'yı ziyaret etti.
Ziyaret sonrası gazetecilere açıklama yapan Tuna, Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı etkinliklerinin devam ettiği belirleterek, şunları kaydetti:
"Bu kapsamda, 'kültür gezisi' adı altında ülke içindeki şehirlerimize çocuklarımızı ve öğrencilerimizi gönderiyoruz. Ayrıca Türk dünyası ülkelerinden de gelen misafir öğrencileri, burada ağırlamaya devam ediyoruz. Şu an Bulgaristan ve Makedonya'dan gelen 200 öğrenci var. Onları Eskişehir'de misafir ediyoruz. Önümüzdeki günlerde yine Kırım'dan gelecek olan öğrenciler var. Kültür başkentliği süresince, şehrimizde bu gençlerimizi ağırlamaya devam edeceğiz. Bu organizasyona başlarken, hedefimizi en az 10 bin öğrenciye ulaşmak olarak belirtmiştik. Şu an itibariyle 7 bin 500 öğrenciyi geçmiş durumdayız."
Tuna, Balkanlar'dan gelen öğrencilerin, Türk Dünyası Kültür Başkenti Eskişehir'i en iyi şekilde tanımaları için ellerinden geleni yaptıklarını sözlerine ekledi.
Vali Tuna, konuk öğrencilerle fotoğraf çektirdi ve çeşitli hediyeler verdi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER