ÖNE ÇIKANLAR :
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2014 Cumartesi 14:20

Tuba Büyüküstün “çocuk haklarını'' anlatacak!

Tuba Büyüküstün “çocuk haklarını anlatacak!

BM Çocuklara Yardım Fonu Türkiye İyi Niyet Elçisi oyuncu Tuba Büyüküstün, çocuk hakları konusunda aktif rol almayı hedefliyor. Büyüküstün, bir anne ve her şeyden önce bir insan olarak UNICEF ailesine katılmaktan büyük onur duyuyor.


BM Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) Türkiye İyi Niyet Elçisi oyuncu Tuba Büyüküstün, çocuk hakları konusunda aktif rol almayı hedefliyor.

BM "İyi Niyet Elçisi" anlaşmasını imzalayan Büyüküstün, yaptığı açıklamada, bir anne ve her şeyden önce bir insan olarak UNICEF ailesine katılmaktan büyük onur duyduğunu söyledi.

BM İyi Niyet Elçisi olarak, çocukların haklarının iyileştirilmesi, olağanüstü hallerde de çocukların haklarının korunması için çalışacağını vurgulayan Büyüküstün, "UNICEF'in BM İyi Niyet Elçisi‘yim. Anne olarak ama öncelikle insan olarak bu görevin içinde olmak benim için gurur kaynağı. UNICEF beni bu göreve uygun gördüğü için çok şanslıyım" diye konuştu.

ÇOCUKLARIN HAKLARINI KORUMAK İSTİYOR

Büyüküstün, Türkiye‘de 18 yaşın altında 400 bin Suriyeli bulunduğunu ifade ederek, UNICEF‘in faaliyetleri kapsamında bu çocuklar ve Soma‘daki çocuklar için birtakım çalışmalar yapacaklarını kaydetti.

BM İyi Niyet Elçisi olarak, Ortadoğu ve dünya ülkelerine bir mesaj vermek istediğini dile getiren Büyüküstün, "Bütün dünya zor günler geçiriyoruz. Bu zor günlerde yetişkinler olarak çocukların haklarını olabildiğince koruma altına almak durumundayız. Onlar da bir gün yetişkin olacak. Onlara bunu öğreteceğiz ki, nesiller sağlıklı gelişebilsin" şeklinde konuştu.

AKTİF ROL ALMAK İÇİN ELİNDEN GELENİ YAPACAK

Büyüküstün, BM İyi Niyet Elçisi olan Angelina Jolie'nin Türkiye'deki Suriyeli mülteci kamplarını gezmesine ilişkin de "UNICEF'in Suriye'yle ilgili yapacağı çalışmalar var. Bu çalışmalar çerçevesinde kampları gezmeyi planlıyoruz. BM İyi Niyet Elçisi dünyaca ünlü oyuncular arasında olmaktan ziyade UNICEF gibi bir kurumun içinde olmak çok güzel bir duygu. Elimden geldiği kadar aktif olarak rol alacağım" ifadelerini kullandı.

UNICEF'in yıllardır dünya çocuklarını olumlu yönde etkileyecek, onlara bir şeyler katacak çalışmalar yaptığını vurgulayan Büyüküstün, sadece çocuklar için, onların ihtiyaçlarını konuşabilmek ve daha büyük kitlelere anlatabilmek için bu görevi üstlendiğine dikkati çekti.

Büyüküstün, Soma'yla ilgili de UNICEF'in çalışmaları olduğuna işaret ederek, üzerine düşen görevi yapacağını belirtti.  

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER