ÖNE ÇIKANLAR :
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Şubat 2014 Perşembe 13:26

Tatilcilerin gözde mekanı Abant oldu


Doğal güzellikleriyle ünlü Abant Tabiat Parkı'nı geçen yıl yerli ve yabancı 400 bin tatilci ziyaret etti.
Bolu Kültür Turizm İl Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, Abant'ta bulunan otellerde 2013 yılı içerisinde yerli ve yabancı olmak üzere toplam 109 bin turist konaklarken, 301 bin kişi günü birlik ziyarette bulundu.
Abant Palace Otel Genel Müdürü Erol Oğuz, AA muhabirine, yerli ve yabancı tatilcilerin gözde mekanının Abant olduğunu belirterek, "Doğal güzelliği ile dört mevsim bir başka güzelliğe bürünen Abant, özellikle temiz havasıyla Arap tatilcileri adeta büyülüyor. Abant'a gelen tatilciler gün boyunca doğal güzellikler arasında, temiz havada keyifli bir şekilde tatil yapabiliyor. Bu yıl Arap turist sayısının geçen yıllara oranla daha da artacağını düşünüyoruz. Şimdiden Arap turist almaya başladık" diye konuştu.
Abant'ta konaklanabilecek iki otelin olduğuna dikkat çeken Oğuz, kendi otellerinin tadilat nedeniyle belirli bir süre kapalı kaldığını, yapılan çalışmaların ardından otelin tekrar faaliyete geçtiğini söyledi.
Oğuz, otelde yapılan tadilat çalışmalarının yanı sıra bin kişilik kongre merkezi ve toplantı salonları yapıldığını anlatarak, "Salonumuz kısa bir süre içerisinde faaliyete geçecektir. Salonun tamamlanmasıyla Abant adeta bir kongre merkezi olacaktır" şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER