ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Az Bulutlu
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Şubat 2017 Pazar 03:14

Tarkan, Darüşşafaka yararına konser verdi

Tarkan, Darüşşafaka yararına konser verdi

Sanatçı Tarkan, Darüşşafaka yararına yapılan "Eğitimde Fırsat Eşitliği İçin" konserinde sevenleriyle buluştu.


Sanatçı Tarkan, Darüşşafaka yararına yapılan "Eğitimde Fırsat Eşitliği İçin" konserinde sevenleriyle buluştu.

Volkswagen Arena'da gerçekleşen konserde hayranlarına "canlarım" diyerek seslenen sanatçı, bugün hayırlı ve güzel bir sebeple bir araya geldiklerini söyledi.

Bugüne kadar çok kıymetli projelere imza atan Darüşşafaka Vakfı'nın bir etkinliğinde buluşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Tarkan, konserden elde edilen gelirle Darüşşafaka Vakfı'na sanat merkezi açılacağını söyledi.

Tarkan, "Yetenekli çocuklarımızın yeteneklerini keşfedecekleri bir sanat merkezi. İnşallah birer başarılı sanatkar olurlar ve biz de gurur duyarız onlarla. Tekrar tekrar teşekkürler hepinizin katkılarına. Çocuklar ve sanat için daha heyecanlı lütfen." dedi.

Yeni albümünün müjdesini veren Tarkan, "Ben sizi daha çok seviyorum. Sesinize, yüreklerinize sağlık. Böyle eski, yeni karışık söylüyorum ama sanmayın ki yeni albüm yolda değil. Galiba çok güzel oldu. Benim çok içime sindi. Çok çalıştım üzerinde. Vallahi, Allah var. Neredeyse üç dört yıl oldu bu repertuvarı hazırlayana ve sizlere layık bir dereceye getirene kadar. Pek yakında yeni pop şarkıları yolda, doludizgin geliyor. Yakında dediysem ilkbahar gibi. Biraz sıcaklar gelsin, güneş yüzünü bir göstersin ondan sonra geliyorum şarkılarımla." diye konuştu.

"Gül Döktüm Yollarına" isimli şarkısını Darüşşafaka öğrencileri için seslendiren sanatçı, "Galiba 22-23 sene olmuş. Birlikte söyleyelim o güzel şarkıyı. Darüşşafaka'nın şimdiden çok başarılı olacak öğrenci adaylarının yollarına güller dökelim mi? Onlar da güller gibi açsınlar ve çok güzel şeyler başarsınlar." ifadelerini kullandı.

Sanatçı, "Acımayacak" şarkısıyla başladığı konserde, "Kır Zincirlerini", "Dudu", "Hüp", "Kuzu Kuzu", "Şımarık", "Şıkıdım", "Fındıkkıran", "Kış Güneşi" ve Firuze"nin de aralarında olduğu sevilen şarkılarını yorumladı.

 

Yaklaşık iki saat sahnede kalan Tarkan'ın konserinden elde edilen gelir, Darüşşafaka Eğitim Kurumları kampüsünde sanat merkezi kurulması için harcanacak.

Her öğrencinin 5. sınıftan itibaren bir enstrüman eğitimi aldığı Darüşşafaka'da, 1863'ten bu yana "eğitimde fırsat eşitliği" ilkesi doğrultusunda annesi veya babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz ve yetenekli bin kadar öğrenci yatılı ve tam burslu eğitim alıyor.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER