ÖNE ÇIKANLAR :
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mart 2013 Pazartesi 18:46

Tarihi kervansarayda kitap fuarı

Tarihi kervansarayda kitap fuarı


Malatya’nın Battalgazi ilçesindeki tarihi Silahtar Mustafapaşa Kervansarayı'nda düzenlenen Battalgazi 1.Kitap Fuarı, kapılarını ziyaretçilerine açtı.

    Malatya Deniz Kitapevleri ile Kaynak Kültür Yayın Grubu işbirliğiyle, Battalgazi Kaymakamlığı'nın da desteği ile gerçekleştirilen fuarda binlerce kitap, dergi ve eğitici yayın okuyucularıyla buluştu. Öğrenciler başta olmak üzere her kesimin yoğun ilgi gösterdiği fuar boyunca altı kültürel etkinlik düzenlenecek. 14 yayınevinin yer aldığı fuarda kitaplar yüzde 30 indirimle satışa sunuldu.

    Battalgazi Kaymakamı Asalet Karabulut, açılış töreninde yaptığı konuşmada, fuarın Battalgazi’nin torunlarına okuma alışkanlığı kazandırmasını temenni ettiklerini söyledi. Ülkenin okuyan nesillerle gelişeceğine işaret eden Karabulut, şöyle devam etti: "7 bini aşkın öğrencimiz ve öğretmenimiz var. Bunların mutlaka burayı ziyaret etmesini sağlamak lazım. Bölgedeki insanların kitapla olan dostluğunu pekiştirecek, kendilerini yenilemelerini ve daha donanımlı olarak hayata bakmalarını sağlayacak adımlar atılmalı. Bunun için ilçedeki sivil toplum kuruluşu, medya ve kamudaki herkese görevler düşüyor."

    Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan da ilçe insanının kültür ve sanat açısından Malatya’nın gülen yüzü olduğunu söyledi.

    Deniz Kitapevleri Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Özdemir ise kısa bir süre önce 1.Deniz Kitap Festivali’ni düzenlediklerini, bu festival ile halkın okumaya gösterdiği ilgiyi yakinen görme fırsatı bulduklarını ifade etti. İnsanların günden güne kitaplara daha fazla ilgi göstermeye başladıklarını anlatan Özdemir, kültür mağazaları olarak şehrin ilim düzeyinin artmasına katkı sunmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

    Fuar 6 Mart’a kadar kapılarını açık tutacak.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER