ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Haziran 2014 Salı 23:39

Taksim piyanistinden Soma konseri

Taksim piyanistinden Soma konseri

İstanbul'daki Gezi Parkı eylemleri sırasında Taksim'de konser veren Alman aktivist Davide Martello, Bodrum Belediye Meydanı'nda Soma'daki maden faciasının mağdurları için piyano çaldı.


"Piano for Soma" yazılı tişört giyen Martello, bisiklet sayesinde çekilebilen tekerlekli bir düzenek üzerinde yaklaşık 3 saat süren piyano dinletisi sundu.
Çaldığı parçalar sonrası vatandaşlar tarafından uzun süre alkışlanan Martello, konser öncesi yaptığı konuşmada, Soma'da ölenler için çok üzgün olduğunu, bu nedenle Türkiye'de turne düzenlediğini söyledi.
Soma için farkındalık oluşturmaya çalıştığını ifade eden Martello, "Turneden elde edilecek gelir, madende babasını yitiren çocukların eğitiminde kullanılacak" dedi.
Martello'nun 16 Haziran'da İzmir'de başlayan konserlerinin 22 Haziran'da Soma'da vereceği konserle son bulacağı bildirildi.
Davide Martello, Gezi Parkı eylemleri sırasında İstanbul'daki Taksim Meydanı'nda ve ayrılıkçı olayların yaşandığı Ukrayna'nın doğusundaki Donetsk kentinde de konser vermişti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER