ÖNE ÇIKANLAR :
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Şubat 2014 Perşembe 11:06

Suriyeli çocukların kütüphane sevinci


Yayladağı ilçesindeki çadır kentlere Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından yaptırılan kütüphane ve etüt merkezi hizmete açıldı.
AFAD'ın, Yayladağı Kaymakamlığı'nın desteğiyle Suriyeli çocuklara yönelik YİBO ve TEKEL çadır kentlerinde yaptırdığı "Yunus Emre" ve "Mevlana" adı verilen kütüphane ve etüt merkezi, hizmet vermeye başladı.
YİBO Çadır Kent Müdürü Necat Güleç, çocukların okul saati dışında ders çalışıp, kitap okuyacakları salon ihtiyacını karşılamak amacıyla konteyner kütüphane ve etüt merkezi yapıldığını belirtti.
Kütüphane ve etüt merkezinde okuma salonu ve toplam 6 bin Türkçe-Arapça roman, tarih, masal ve ders kitabı bulunduğunu ifade eden Güleç, buradan herkesin faydalanması gerektiğini söyledi.
Çadır kentte ailesiyle kalan 4. sınıf öğrencisi Veci Kadı, kütüphaneyi çok beğendiğini belirterek, "Çadırda ders çalışmak, kitap okumak zor oluyordu. Burada istediğimiz her şeyi bulmak mümkün. Yetkililere çok teşekkür ediyoruz" dedi.
Kütüphane ve okuma salonunun yapılmasına çok sevindiğini ifade eden Vesila Süleyman da (10), emeği geçenlere teşekkür etti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER