ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 15:23

Sinemanın "sultanı" Türkan Şoray'dan EXPO Antalya'ya ziyaret


50. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması Jüri Başkanı Türkan Şoray, EXPO 2016 Antalya Ajansına ziyarette bulundu.
Şoray, EXPO 2016 Antalya Ajansını ziyaret ederek, Genel Sekreter Selami Gülay ile bir araya geldi. Şoray, gazetecilere yaptığı açıklamada, EXPO 2016 Antalya organizasyonun Türkiye'de yapılmasının çok önemli olduğunu söyledi.
Etkinliğinin amacına yürekten katıldığını ifade eden Şoray, "Biz büyükler bu dünyada yeni nesillere, çocuklara yaşanabilir bir dünya bırakmalıyız. Bunun için EXPO 2016 Antalya'yı yürekten destekliyorum. Gerekirse o yıllarda ben de üzerime düşen görevi yerine getirmek istiyorum. Bunu borç olarak biliyorum" dedi.
Gülay ise Türkiye'nin tarımsal ve botanik zenginliğini EXPO 2016 Antalya ile dünyaya tanıtma imkanı bulacaklarını dile getirdi. EXPO 2016 Antalya Ajansında Türk sinemasının "sultanını" ağırlamaktan gurur duyduklarını kaydeden Gülay, "Kendileri davetimize eşlik etti, bizi kırmadı. 2016 yılında yapacağımız aktivitede sizleri de aramızda görmek istiyoruz" diye konuştu.
Konuşmaların ardından Gülay, Şoray'a yağlı boyadan yapılan EXPO 2016 Antalya'nın tanıtım çiçeği şakayık ile Şoray'ın fotoğrafının yer aldığı ve etkinlik kapsamında sokak ve caddelerde sergilenecek "Çicek Yüzler" isimli fotoğrafını hediye etti.
Şoray, ziyaretin ardından ressam Gülsen İnandık'ın "Ellerimde güller açtı. Üç boyutlu soğuk çiçek" sergisinin açılışını gerçekleştirdi.
Bir süre resimleri inceleyen Şoray, daha sonra sevenleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER