ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
KÜLTÜR-SANATTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Kasım 2012 Pazartesi 16:11

Siirtli yazarlar kitaplarını imzaladı

Siirtli yazarlar kitaplarını imzaladı

"7'den 70'e Siirt Okuyor Projesi" kapsamında, Siirtli Yazarlar, kitaplarını kitapseverlere hediye etti.


Siirt Valiliğince başlatılan "7'den 70'e Siirt Okuyor Projesi" kapsamında Güres caddesinde kurulan çadırda kitaplarını imzalamak için toplanan yazarlara Siirtliler büyük ilgi gösterdi.

Etkinliğe katılan Vali Ahmet Aydın, "Siirt'te kitap okumayı teşvik etmek için bir kampanya uyguluyoruz. Bugüne kadar güzel sonuçlar aldık. Geçen yıl bir milyon kitap okundu, bu yılki hedefimiz ise iki milyon kitap okumaktır. Siirt ilimiz eğitim alanında da önemli başarılara imza atıyor, LYS sınavında bu yıl Türkiye 9'cusu, KPSS'de ise genel kültür alanında birinciyiz. Bu güzel günde Siirtli yazarlarımızı ağırlıyoruz. Çok değerli kitaplarını imzalayarak kitapseverlere hediye ediyorlar. Bu vesileyle kitap okuma kampanyamıza verdikleri desteklerden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum." dedi.

Siirtli kitapseverlerin büyük ilgi gösterdiği imza günü etkinliğinde Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma, Prof. Dr. Yasin Aktay, Gazeteci-Yazar Cumhur Kılıççıoğlu, Emine Uçak Erdoğan, Vadullah Taş, İzzettin İçin, Serkan Tekin ve Mesut Yılmaz, kitaplarını imzalayarak, ücretsiz olarak kitapseverlere hediye ettiler.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER